Mogli i bolje

Dobri u Europa kupu, loši u HNL-u: Split remizirao, Varaždin izgubio

U dvije nedjeljne utakmice Prve HNL, Split je igrao neriješeno sa Slaven Belupom dok je Šibenik pobijedio Varaždin.

Nogometaši Splita su u drugom kolu Prve HNL kod kuće remizirali sa Slavenom Belupom 1:1. Nakon uzbudljivog, ali golovima siromašnog prvog poluvremena, momčad Ivana Katalinića došla je do vodstva na samom početku drugog dijela kad je pogodak postigao Obilinović.

S lijeve strane ubacio je Rašić, a Splitov napadač glavom proslijedio loptu u mrežu pored nemoćnog Rodića.

U 55. minuti domaći su mogli osigurati tri boda, no Erceg iz dobre situacije nije precizan, točnije, gostujući vratar mu brani efektni udarac. Imali su crveni još neke poluprilike, a onda je 14 minuta prije kraja, u 76. minuti izjednačio Benko. Brezovec je ubacio u šesnaesterac domaćih, a u gužvi se najbolje snašao Benko i s 10-ak metara zakucao loptu u mrežu.

Veliku glupost napravio je gostujući igrač Pilipović koji je u 86. minuti dobio drugi žuti karton zbog zadržavanja igre, no srećom po njega, crveni karton nije naškodio farmaceutima.

Iako umorni, igrači Splita imali su fenomenalnu priliku upisati prvu pobjedu u sezoni, no neiskorištene prilike i poprilična sreća gostujuće momčadi kod postizanja pogotka presudili su momčadi Ivana Katalinića.

Strijelci: 1:0 Obilinović (47), 1:1 Benko (76)

Crveni karton: Pilipović (Sla, 86)

I drugi naš predstavnik u Europa kupu, Varaždin, nije imao svoj dan u HNL-u. Varaždinci su u 2. kolu hrvatskog prvenstva gostovali u Šibeniku, a na Šubićevcu su domaćini bili bolji rezultatom 1-0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je ipak igrač Varaždina, Adam Sušac. On je u 24. minuti nakon jednoh udarca iz kuta igrača Šibenika loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Zanimljivo je da je isti igrač ovog tjedna postigao dva autogola - prvog je 'zabio' u utakmici protiv Dinama iz Bukurešta u Europa kupu. Trener Toplak je Sušaca zamijenio u 40. minuti. Očigledno je igrač bio potresen nakon ponovne greške.

Strijelci: 0:1 Sušac (24-auto gol) (M.I./Agencija VLM)