Ispisali su povijest

Spektakl u Varaždinu: Varteksu gradski derbi pred 4000 ljudi!

U nedjelju je u Varaždinu vladalo nogometno ozračje kakvo nije viđeno još od vremena kada je Varteks dočekivao velike europske klubove. A igrala se 2. županijska liga!

Pred četiri tisuće ljudi u dvoboju 7. kola Druge županijske lige susreli su se gradski rivali Varteks i Varaždin ŠN. U dugo iščekivanom derbiju slavio je Varteks, klub kojeg su osnovali navijači, rezultatom 2-1.

Poveo je u trećoj minuti golom iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marko Poljan. Varaždin je zasluženo izjednačio u 53. minuti pogotkom Borne Radića. U tom periodu igre bili su agresivniji i konkretniji. Međutim, Ivan Kostelac je u 67. minuti iskoristio loše postavljanje vratara i domaće obrane te glavom donio pobjedu Varteksu koji se učvrstio na prvom mjestu.

Nogomet se na najbolji način vratio u Varaždin. Bila je to utakmica koju će mnogi dugo pamtiti. Pravi prvoligaški ambijent. A nakon dvije godine na stadionu je bila i navijačka skupina White Stones, koja je glasnom podrškom pokazala da nije zaboravila navijati.

Oni stoje iz Varteksa, novog kluba kojeg su osnovali baš navijači nakon promjene imena 'starog' Varteksa u Varaždin. Taj klub je zbog financijskog kraha ispao u najniži rang natjecanja, baš otkud je krenuo novi Varteks, klub navijača koji prkosi modernom nogometu.