Derbi Istre i Kvarnera

Spektakl pun preokreta u Puli: Rijeci golijada protiv Istre!

Istra 1961 i Rijeka odigrali su sjajnu utakmicu u 10. kolu Prve HNL, a na kraju je slavila Kekova momčad...

Rijeka je u utakmici punoj preokreta stigla do pobjede 3:2 u Puli. Prva je povela Kekova momčad preko Leona Benka u 22. minuti, nakon što je Kvržić pogodio stativu, a lopta se odbila do napadača Rijeke koji ju je glavom pospremio u praznu mrežu.

Domaćin je preokrenuo rezultat golovima Franjića (41. minuta) i Križmana (48. minuta), ali tu prednost nije znao sačuvati.

Iako Riječani nisu briljirali, uspjeli su doći do vrijedne pobjede zahvaljujući opet sjajnom Kvržiću, koji je u 78. minuti donio izjednačenje i junaku Krstanoviću. Bivši igrač Dinama zabio je u 83. minuti i šokirao domaće navijače.

Istra do kraja nije imala snage za novi povratak i ponovno je na svojoj Aldo Drosini izgubila bodove u finišu utakmice.

Rijeka se s nova tri boda izjednačila s Hajdukom na drugom mjestu ljestvice, oba sastava imaju po 22 boda, jedan manje od vodećeg Dinama, dok je Istra 1961 šesta s 11 bodova.