Hrabri 'farmaceuti'

Slaven se nije osramotio, Bilbao stiže u Koprivnicu s dva gola prednosti!

Nogometaši Slaven Belupa hrabro su pali na gostovanju u Bilbau, u prvom ogledu 3. pretkola Europa lige. Domaći, ugledni Athletic, je pobijedio s 3-1...

Iako su igrali na jednom od najužarenijih stadiona u Španjolskoj, te protiv aktualnog doprvaka ovog natjecanja, igrači Slaven Belupa su odigrali borbenu i hrabru utakmicu u kojoj su uspješno prikrili impresioniranost spram suparnika i okružja.

Čak su tri pogotka postignuta u razmaku od 16. do 20. minute. Poveo je domaćin golom Lopeza u 16. minuti, no hrvatski klub je imao pripremljen odgovor, pa je Mateas Delić u 19. zabio na opće iznenađenje za 1-1.

Ipak, samo minutu kasnije već je bilo 2-1 za Athletic (strijelac Laskurain), dok je još jednom Lopez zabio u 68. za konačnih 3-1.

No, takav se poraz nikako ne može nazvati prevelikim. Slaven ima pred sobom domaću utakmicu i iako je stvarno teško očekivati čudo, odnosno, prolaz Slavena, Koprivničani imaju priliku za novo hrabro odupiranje uglednom suparniku. (TS)