Hat-trick Čopa

Dinamo furiozno kroz Podravinu: Šestica za bijeg od Hajduka!

Dinamo je pregazio Slaven Belupo u 25. kolu HNL-a...

Slaven Belupo - Dinamo 1:6, rezultat je dvoboja 25. kola HNL-a, kojim je Dinamo na vrhu ljestvice pobjegao drugoplasiranom Hajduku na devet bodova (Splićani u nedjelju od 19 sati gostuju u Puli).

Od samog početka utakmice Dinamo se autoritativno postavio u Koprivnici, u već ustaljenih 4-3-3, s tim da je mjesto na desnom krilu umjesto umornog Soudanija dobio Halilović.

U trećoj minuti utakmica je prekinuta jer je na teren utrčao pas (!), kojeg su zaštitati izveli uz pomoć Josipa Pivarića. Što se tiče rezultatskih uzbuđenja, u 15. minuti Dinamo je poveo iz lijepe akcije - Antolić je iz kornera uposlio Pivarića, ovaj šalje povratnu za Brozovića koji s desetak metara puca i zahvaljujući nespretnoj reakciji domaćeg vratara Tomislava Pelina donosi prednost Modrima.

Nesmotrena reakcija Enesa Novinića (guranje Arijana Ademija kod izvođenja kornera) u 30. minuti donijela je jedanaesterac Dinamu, kojeg Čop pretvara u 0:2. Pet minuta kasnije Melnjak koristi grešku Pinta i smanjuje rezultat, ali to je bilo sve od Koprivničanaca.

U 39. Šimunović poslije prekida vraća dva razlike Dinamu, a u prvih 10-ak minuta nastavka Brozović i Čop svojim drugim zgodima isporučuju petardu. Kada su već obje momčadi mislima bile u svlačionice, vidjeli smo najljepši trenutak susreta - škarice Duje Čopa za hat-trick i konačnih 1:6.

Dodajmo kako će se u nedjeljnim dvobojima snage odmjeriti Lokomotiva i Zadar te Istra 1961 i Hajduk.