Slavila i Rijeka

Senzacionalni povratak Splita u Podravini: Zabili za bod s dva igrača manje!

Odigrane su tri utakmice 14. kola HNL-a (Slaven Belupo - Split 2:2, Rijeka - Zagreb 1:0, Inter Zaprešić - Cibalia 0:0).

Domaći teren, gol prednosti i dva igrača više - niti to nije bilo dovoljno nogometašima Slaven Belupa da uspiju uknjižiti tri boda protiv Splita.

Igrači Zorana Vulića na gostovanju u Podravini odlično su krenuli, pogotkom nekadašnjeg Slavenova napadača Aljoše Vojnovića u 13. minuti, na asistenciju Filipa Marčića. Split je nakon vodećeg gola odolijevao napadima domaćina sve do 30. minute. Tada je stoper Crvenih Nino Galović skrivio jedanaesterac i zaradio drugi žuti karton, a siguran realizator najstrože kazne bio je Davor Vugrinec.

Samo četiri minute kasnije novi šok za Splićane - drugi žuti karton dobio je Goran Paracki, a s devetoricom su uspjeli zadržati pozitivan rezultat do poluvremena.

Ipak, uvodne minute nastavka donijele su pritisak Farmaceuta kojeg je naplatio Dario Čanađija nakon dodavanja Dejana Glavice (54'). Slaven nakon vodstva nije posustajao, ali veliki broj prigoda pred Andrijom Vukovićem nisu uspijevali pretvoriti u treći pogodak i tako riješiti utakmicu. Naravno, to nije moglo proći nekažnjeno - u jednoj gužvi pred golom Slavena u 88. minuti najbolje se snašao Ante Rebić koji matira Silvija Rodića za veliki bod Splita.

Kako Slaven nije kapitalizirao veliku prednost, priliku je iskoristila Rijeka i, doduše privremeno, zasjela na drugo mjesto. Gol vrijedan tri boda protiv Zagreba postigao je Leon Benko u 41. minuti.

U dvoboju momčadi sa začelja Inter je u Zaprešiću ugostio Cibaliju, a završilo je bez pogodaka, 0:0.

U sklopu 14. kola Hajduk danas ugošćuje Zadar, a posljednju utakmicu u nedjelju u Gradskom vrtu igraju Osijek i Lokomotiva.