Rukavina nije zabio već 7 mjeseci, Begiraj trebao dobiti crveni

I osmi put ove sezone Dinamo je pred tisuću gledatelja slavio s minimalnih 1:0.

Dinamo je u 24. kolu Prve HNL s dosta muke pobijedio Lokomotivu 1:0 pogotkom Jukuba Sylvestra u 66. minuti. Slovaku je to bio drugi pogodak u dresu Dinama u šesnaest odigranih utakmica.

Lokomotiva je dobro parirala „starijem bratu“ tijekom cijele utakmice, tako da je njen trener Kruno Jurčić veći dio utakmice mirno sjedio na klupi. Međutim, u posljednjih dvadesetak minuta Jurčić nije izdržao, pa je u nekoliko navrata u svome karakterističnom stilu „zaurlao“. Najčešće mu je na ustima bio Dodo

Glavni sudac Igor Pristovnik mogao je početkom drugog dijela utakmice isključiti iz igre Fatosa Beqiraja. Napadač Dinama ušao je u igru u drugom dijelu i nedugo potom udario je po nogama Josipa Pivarića u trenutku dok ovaj nije imao loptu.

Trener Dinama Vahid Halilhodžić najavio je da će protiv Lokomotive dati priliku igračima koji su u posljednje vrijeme manje igrali. Održao je obećanje pa su od prve minute na maksimirski travnjak istrčali Mesarić, Kovačić, Šitum i Rukavina.

Oči malobrojne publike posebice su bile usmjerene prema „modrom wunderkindu“ Mateu Kovačiću, ali i Anti Rukavini koji se od velikog pojačanja s početka sezone pretvorio u zamjenskog igrača. Rukavina kod Vahe malo igra, a još manje zabija pogotke. U dresu Dinama do sada ih je postigao samo tri. Posljednji gol u natjecateljskoj utakmici zabio je u rujnu prošle godine protiv Villarreala u Europskoj ligi, dok je prije utakmice s Lokomotivom zadnji put bio u udarnom sastavu „modrih“ početkom prosinca prošle godine protiv Varaždina.

Nije teško zaključiti kako Rukavina nije zadovoljan trenutačnim statusom u Dinamu, pa se sve glasnije spekulira o njegovom odlasku na kraju sezone. Rukavina se protiv Lokomotive trudio, pokušavao je zabiti pogodak, ali u formu se ne ulazi preko noći. Rukavina je igrač koji traži pažnju trenera, no kod Vahe nije u statusu omiljenog igrača i teško da će dobiti priliku od nekoliko utakmica u nizu.

Mateo Kovačić „povukao“ je nekoliko poteza s kojima je pokazao neosporan potencijal, ali jednako kao i Rukavina treba utakmice u nogama kako bi podigao igru na višu razinu. Vidjet ćemo hoće li Vaha pružati šanse Rukavini i Kovačiću u sljedećim utakmicama.

DINAMO – LOKOMOTIVA 1:0