Osvetili se promašaji

Rijeka slavila na Kantridi: Sharbini sjajno zabio pa promašio 'mrtvace'!

Rijeka je na Kantridi pobijedila Žilinu 2:1 u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige...

Strijelci za Rijeku bili su Anas Sharbini (3) i Zoran Kvržić (59), dok je jedini pogodak za Žilinu postigao Tomaš Majtan u 74. minuti.

Sjajan start Rijeke i eurogol Sharbinija

Nije moglo bolje početi. Rijeka je već u 3. minuti povela eurogolom Anasa Sharbinija. Obrana Žiline komplicirala je na lijevoj strani ispred svojih vrata, Leon Benko požrtvovano je uklizao, lopta se odbila od Sharbinija, koji svojem čuvaru „prodaje tunel“, a onda „kiflom“ pogađa suprotni kut vrata gostiju.

Rijeka je odmah krenula i po drugi pogodak. Prijetili su Alispahić, Benko i Jugović. Žilina se oslobodila pritiska Rijeke nakon nekih pola sata igre, no pred kraj prvog dijela Rijeka je opet pritisnula goste. Sharbini je sjajno probio po desnoj strani, izašao je sam pred vratara Žiline, ali nije dovoljno potkopao loptu pa Dubravka brani nogom.

Sharbini promašio 'zicer', Žilina kaznila promašaje

Drugo poluvrijeme gosti su otvorili dobrom šansom, no Vargić odlično brani. Minuti kasnije Sharbini ulazi u još jednu odličnu prigodu. Sjajnim primanjem lopte u „for“ oslobodio se svojeg čuvara, ali potom nekontrolirano puca preko vrata. Kvržić je u 51. minuti zamijenio tek prosječnog Alispahića i već osam minuta kasnije povisuje na 2:0. Kvržić je u gužvi vješto primio loptu, prebacio je s noge na nogu i prizemnim udarcem pogodio mrežu Žiline.

U trenutku kada je Rijeka imala više od igre i rezultat koji joj je jamčio mirniji uzvrat, Žilina je smanjila na 2:1 u 74.minuti. Nakon kornera, netko je u gužvi pogodio gredu, lopta se odbila do Tomaša Majtana koji zabija zlata vrijedan pogodak za goste.

Rijeka je kvalitetnija

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Prema prikazanoj igri Rijeka je trebala pobijediti barem s dva pogotka razlike, ali kako to u nogometu obično biva Riječanima su se osvetili brojni promašaji. No, dojam je da je Rijeka dosta kvalitetnija od Žiline te da bi u uzvratu trebala sačuvati prednost i proći dalje.

Tijek utakmice: Rijeka - Žilina 2:1

90' Kraj utakmice.

82' Umjesto Benka ušao je Krstanović.

74' GOOOOL!!! Gosti su smanjili na 2:1, strijelac je Majtan. Nakon kornera netko je u gužvi pucao, lopta se od grede odbila do Matjana koji pogađa mrežu Rijeke.

65' Šansa za Žilinu. Vargić brani udarac Žilaga.

59' GOOOL!!! Kvržić je povisio na 2:0. Kvržić je u gužvi maestralno primio loptu, prebacio je s noge na nogu i prizemnim udarcem pogodio mrežu Žiline.

58' Nakon kornera, Kvržić puca preko vrata.

57' Benko iz slobodnog udarca gađa donji lijevi kut, Dubravka brani.

51' Umjesto Alispahić ulazi Kvržić.

49' Velika šansa za Sharbinija. Odlično je prošao čuvara u primanju, ali onda je opalio "nebu pod oblake".

48' Najbolja šansa za goste. Vargić odlično brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Nesigurna reakcija Vargića izrodila je polušansu za Žilinu.

44' Sharbini se izbori za veliku šansu, prošao je svojeg čuvara, no ipak nije uspio prebaciti istrčalog vratara Žiline.

36' Dubravka je stigao prije lopte od Sharbinija koji je išao sam na vrata. Bio je to ipak prejak "for".

25' Alispahić puca s distance pokraj desne stative.

21' Šansa za Rijeku. Benko je probao škaricama, lopta je došla do Jugovića koji glavom prebacuje vrata.

17' Žilina je zaprijetila iz slobodnog udarca, Vargić odbija u korner.

13' Rijeka nastavlja s napadima. Alispahić je pucao preko gola s ruba šesnaesterca.

3' GOOOL!!! Rijeka je povela, strijelac je Anas Sharbini!!! Benko je požrtvovano uklizao, lopta je došla do Sharbinija koji je iskoristio pogrešku gostujuće obrane. Anas je sjajno na lijevoj strani "tunelom okrenuo" svojeg čuvara i potom pogodio dalji kut.

1' Utakmica je počela. Na Kantridi ima oko 8.000 gledatelja.

Sastavi:

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Knežević, Marić, Škarabot - Maleš, Močinić - Jugović, Alispahić, Sharbini - Benko

ŽILINA: Dubravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Nunes - Pečovski, Paur - Mihalik, Škvarka, Pih - Majtan