'Petarda' na Maksimiru

Rijeka pomela Lokomotivu: Hat-trick Ivana Krstanovića!

U dvije subotnje utakmice pretposljednjeg, 35. kola Prve HNL pobjede su ostvarili sastavi Istre 1961 i Rijeke iako su prve pogotje postigli igrači Dinama, odnosno Lokomotive.

Lokomotiva, koja se bori za posljednje mjesto koje vodi u Europasku ligu, odlično je otvorila utakmicu protiv Rijeke pogotkom Budimira (19), ali gosti s Kantride odgovorili su s tri gola u razmaku od samo 10 minuta. Dvostruki je strijelac bio Krstanović (24, 34-11m), a jednom se u strijelce upisao Alispahić (28). U drugom poluvremenu konačnih 1-5 postavili su Ajayi (64) i svojim trećim golom Krstanović (90+10).

Pred 200 gledatelja na stadionu u Maksimiru sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca koji je u 77. minuti prekinuo susret na 15-ak minuta zbog uvreda na račun Hrvatskog nogometnog saveza koje su izvikivali malobrojni gledatelji. Sudac Pejin postupio je prema napucima Izvršnog odbora HNS-a koji je prije 15-ak dana donio odluku o postroženju sankcija zbog nedoličnog skandiranja s tribina.

Dvoboj Lokomotive i Rijeke prvi je dvoboj koje je prekinut na duže vrijeme nakon naputaka IO HNS-a.

Druga Rijeka sada ima 70 bodova, 11 manje od Dinama, dok je Lokomotiva ostala bodovno poravnata sa Splitom, te će ta dva sastava o posljednjem putniku iz HNL-a u Europu sljedeće sezone odlučivati u izravnom dvoboju u posljednjem kolu u Splitu.

Istra pobijedila Dinamo

Puljani su na svom terenu svladali prvaka Dinamo sa 2-1 (0-1), dok su Riječani kao gosti u Maksimiru nadigrali Lokomotivu sa 5-1 (3-1).

Pomlađeni sastav Dinama poveo je u Puli preko Ćorića (19), no Obšivač (58-11m) i Radonjić (66) razveselili su domaće navijače.

Bez obziran na ovu pobjedu Istra 1961 je sigurna šesta na ljestvici sa 44 boda, sedam manje od četvrtog Splita i pete Lokomotive, dok je Dinamo još ranije osigurao naslov prvaka sa 81 bodom. (Hina)

REZULTATI 35. KOLA,
Petak:
Hrvatski dragovoljac - Split 3-2 (Bačelić-Grgić 27-11m, 85, Doležal 77-11m / Bilić 71-11m, Erceg 74)
Subota:
Istra 1961 - Dinamo 2-1 (Obšivač 58-11m, Radonjić 66 / Ćorić 19)
Lokomotiva - Rijeka 1-5 (Budimir 19 / Krstanović 24, 34-11m, 90+10, Alispahić 28, Ajayi 64)