'Lokosi' dobili Istru

Rijeka pobijedila Zadar na krilima Benka i Kramarića!

Rijeka je upisala sedmu pobjedu u sezoni pobijedivši Zadar sa 3:0 na Kantridi u 13. kolu Prve HNL. Strijelci su bili Leon Benko (53, 83) i Andrej Kramarić (60).

Zadar je odolijevao napadima domaćina do 53. minute, kada je Rijeka povela iz jedanaesterca. Sarić je srušio Kramarića, a Benko je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Napadač Rijeke revanširao se Kramariću sedam minuta kasnije. Benko je odigrao sjajnu dugu loptu prema Kramariću, koji je prima na prsa i potom je šalje u mrežu pokraj nemoćnog Matkovića.

Konačnih 3:0 postavio je Benko u 83. minuti svojim drugim pogotkom, a nakon asistencije Mujanovića. Benko je s dva nova pogotka došao do brojke devet u tekućoj sezoni HNL-a.

Lokomotiva je pobijedila Istru 2:1. Gosti su poveli golom Radonjića u 6. minuti iz jedanaesterca. Lokomotiva je preokrenula golovima Budimira (52) i Trebotića (71), koji je donio pobjedu "lokosima" iz jedanaesterca.