Pet pogodaka u KC

Rijeka opet razočarala: Mamići uživali u ljepotici Slavena i Lokomotive!

Odigrane su prve dvije utakmice 6. kola HNL-a. Rijeka je upisala novi poraz, dok su u Koprivnici gledatelji mogli svjedočiti super uzbudljivom srazu Slaven Belupa i Lokomotive...

Pozicija na ljestvici opravdala je epitet derbija kola. Slaven Belupo na kraju je ipak uspio pobijediti Lokoomotivu, završilo je minimalnih 3:2. Domaćini su opasno "visjeli", možda ih je omelo to što je pao električni napon i na 10-ak minuta ugasili su se reflektori.

Već u 4. minuti Ivkovićeva momčad pokazala je da nije došla na izlet u Koprivnicu. Brozović je dodao do Kramarića koji je kao od šale prebacio istrčalog Rodića. Samo 13 minuta kasnije Boras je povisio na velikih 0:2, a taj pogodak ne ide na čast Batarelu koji je mogao, ali nije, na vrijeme izbacio loptu u "kuruzu". Domaćin je jalovo napadao, ali semafor nije mijenjao rezultat. Sve do 29. minute kada je iskusni Vugrinec maestralno iskoristio ubačaj iz slobodnjaka kapetana Marasa. Minutu kasnije farmaceuti su se vratili u igru.

Strijelac je bio Batarelo. Domaći navijači dosta su se žalili na suđenje, neki su prizivali i braću Mamić koji su sjedili na tribinama, ali napadačka igra farmaceuta na kraju se i isplatila. Borbena gostujuća momčad, koja je također imala nekih svojih (polu)prilika, ipak nije izdržala navalu dečkiju u plavom dresu jer je Gregurina udarcem iz daljine u samoj završnici utakmice donio sva tri boda svojoj družini.

Rijeka pak nastavlja s očajnim igrama u novoj sezoni. Nakon šest kola na kontu imaju mršavih šest bodova, a za to je zaslužan i zaprešićki Inter koji ih je pobijedio u ovom šestom kolu 2:0. Oba pogotka postigao je Tomislav Šarić (79. i 89. minuta), i to oba nakon dosuđenih kaznenih udaraca za Inter. (Agencija VLM)