Dvojica isključenih

Remi Hajduka i Rijeke: Golčina Benka, velika gužva po isteku utakmice!

Hajduk i Rijeka odigrali su 1:1 u posljednjoj utakmici 18. kola Prve HNL...

Riječani su tako bodom u jadranskom derbiju uhvatili drugo mjesto, a najviše mogu zahvaliti svom prvom topniku Leonu Benku i vrataru Robertu Lisjaku. Povela je, naime, Rijeka golom Benka, koji je u zadnjim trenucima prvog poluvremena fantastično pogodio iz slobodnog udarca s oko 25 metara.

Početkom nastavka Anton Maglica zabio je za, pokazalo se, konačnih 1:1. Po završetku utakmice na sredini poljudskog travnjaka došlo je do velikog naguravanja između igrača obje momčadi. Na teren su utrčali i treneri Krstičević i Scoria, trudili se smiriti svoje pulene, no uzaludno... Morao je reagirati glavni sudac Ljubičić iz Osijeka, koji je pokazao crvene kartone Maglici i gostujućem kapetanu Kneževiću.

Remi je, kad se sve rezimira, možda i najpravedniji ishod. Počelo je mlako i oprezno, standardno ispitivanje snaga trajalo je više od 20 minuta. Onda je Vuković glavom 'zagrijao' Lisjaka, da bi Benko već u sljedećem napadu s pet metara propustio matirati Blaževića, kojem je praktički glavom tek dodao loptu u ruke.

Benko se iskupio spomenutim slobodnjakom, pa je Krstičević već od 46. minute potražio pomoć Bencuna s kojim je u posljednje vrijeme imao dosta problema. Maglica je u 51. iskoristio slabu reakciju riječke obrane, koja ga je poslije ubačaja Andrijaševića iz slobodnog udarca ostavila neometanog pred Lisjakom. Glavom je s pet metara lagano poentirao za 1:1.

Hajduk je pritisnuo, centaršutevi s obje strane neprestano su sijevali pred gostujućim golom, ali redovito su domaći igrači kasnili pospremiti koji od njih iza leđa Lisjaka. Riječki vratar u zadnjih dvadesetak minuta obranio je pokušaje Radoševića i Magice, te pomogao svojoj momčadi da posljednje kolo jesenskog dijela HNL-a dočeka iza Dinama, a ispred svih ostalih. Hajduk je s petog mjesta skočio na treće, no s 30 bodova koliko imaju i Split i Slaven Belupo.

Tijek utakmice: Hajduk - Rijeka 1:1 (Maglica 51 / Benko 45')

90+4' Utakmica je završena. Hajduk i Rijeka remizirali su 1:1. Po završetku je došlo do velikog naguravanja između igrača obje momčadi.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

87' Maglica je tukao iskosa s desne strane, opet Lisjak odbija u korner.

75' Scoria uvodi Mutomba umjesto Gabrića.

73' Radošević je opalio atraktivno s 20-ak metara, Lisjak je odbacio u korner.

70' Andrijašević je dodao do Bencuna koji se dugo namještao na udarac. Kad se činilo da neće biti ništa, mladi napadač lijepo je opalio iz okreta, gađajući drugi kut. Otišlo je malo pored vratnice...

63' Traje ofenziva Hajduka, međutim opet Bijeli kasne pospremiti neki od silnih ubačaja.

61' Jozinović je lijepo ubacio s lijeve strane, ali nitko od Hajdukovaca nije bio u blizini Lisjaka. Potom korner s desne strane, opet lopta šeće pred golom Rijeke, no nema domaćih igrača.

51' GOOOL!!! Andrijašević je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a obrana Rijeke zaboravila je na Maglicu koji je s pet metara glavom matirao Lisjaka.

46' Počeo je nastavak susreta. Mišo Krstičević uveo je mladog Bencuna umjesto Gige Vukovića.

45' GOOOL!!! Leon Benko fantastično je prebacio živi zid iz slobodnog udarca s 25 metara i pogodio za vodstvo Rijeke.

43' Benko je probio lijevu stranu, ali preoštro je vratio loptu u sredinu.

41' Vršajević je tukao s 18 metara, Lisjak odbio, no Knežević je omeo Maglicu da odbijanac pospremi u mrežu.

33' Vuković je slabo pucao iz slobodnog udarca s 22-23 metra.

24' Uzvratio je odmah Benko, koji nakon ubačaja Mujanovića s pet metara glavom puca samo u ruke Blaževića.

23' Konačno udarac u okvir vrata! Vuković je glavom pucao s desetak metara, Lisjak brani.

14' Zasad bez ikakvih šansi, i dalje traje početno ispitivanje snaga.

1' Utakmica je počela.

0' Izašli su službeni sastavi.

Hajduk: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Radošević, Lima - Maglica, Andrijašević, Stojanović - Vuković (od 46. Bencun).

Rijeka: Lisjak - Mierzejewski, Datković, Knežević, Neretljak - Mujanović, Brezovec, Močinić, Gabrić - Cesarec, Benko.

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek).