BBB glasni na Istoku

Uvertira za Maribor: Šest pogodaka Dinama za šesti poraz Zagreba!

Večeras su odigrane tri utakmice šestog kola HNL-a. Dinamo se na Maksimiru u 'gradskom derbiju' lakoćom poigrao sa Zagrebom. Završilo je 6:0 za Modre...

Dvostruki strijelac za Plave bio je Sammir, po jednom su poentirali AlispahićVidaBeqiraj i Jerko Leko. Pjesnici su tako upisali i šesti uzastopni poraz, pa i dalje ostaju posljednji bez ijednog osvojenog boda. Dinamo se pak vratio na vrh ljestvice, s bodom više od Slaven Belupa i +6 ispred Hajduka koji u nedjelju dočekuje Osijek.

Istra je na svom terenu ostvarila važnu pobjedu protiv Splita. Završilo je 1:0 za domaće, čiji je junak pogotkom iz prvog poluvremena bio Andrea Ottochian. U derbiju začelja, Cibalia i Zadar remizirali su 0:0.

Zagreb je na noge Dinamu stigao s nula bodova, pet poraza i bez bitnih Oršulića i Štroka. Budući da novopridošli Djongue i Čiča još nemaju pravo nastupa, bilo je jasno da 'zagrebaši' nemaju što tražiti u istočnom dijelu grada. Ipak, nadao se Dražen Besek, tim više što je Čačić poštedio Badelja, a u popisu ozlijeđenih kraj Kovačića su se našla i imena Rukavine, te Vrsaljka.

Držali su se Besekovi momci više od pola sata, premda treba istaknuti promašaje Ibaneza i pogotovo Čopa, koji je promašio praktički prazna vrata nakon što je zaobišao Vidakovića poslije sjajnog proigravanja Sammira. I onda je krenulo... U 33. minuti Alispahić je lijepo pogodio s distance za 1:0. Tri minute kasnije Sammir je izveo korner, a Vida glavom matirao Vidakovića za udvostručenje prednosti. U 41. je već 3:0 – gostujući vratar je srušio Beqiraja, Pristovnik opravdano pokazao na bijelu točku, s koje je precizan Sammir.

Čačić je maksimirskoj publici prezentirao 'Dinamo bez Badelja', premda to nije bila doslovna prezentacija, zbog neigranja Kovačića kojeg Zdravko Mamić smatra prirodnim nasljednikom hrvatskog reprezentativca i novog člana HSV-a. 'Za Dinamo bez Mamića' se pak navijalo s Istoka, gdje su BBB imali svoj 'službeni debi'. Dakako, standardnih uvreda upućenih klupskim čelnicima i vodstvu HNS-a bilo je po običaju i 'na tone', ali treba priznati da su najžešći plavi navijači u pojedinim trenucima zaista grmjeli u izvedbi pjesama u kojima se prvenstveno spominjao – Dinamo.

Početkom nastavka Sammir je fantastično naciljao s više od 20 metara, pa je Čačić brže-bolje povukao njega i Tonela, a uveo Jerka Leku i Puljića. Logično, 'utakmica svih utakmica' u Ljudskom vrtu igra se za samo tri dana... I takav potpuno 'izmiksani' Dinamo do kraja je strpao još dva gola. Najprije je u praznu mrežu loptu poslao Beqiraj, iskoristivši puštenu prednost Pristovnika nakon što je vratar Vidaković van 16-erca lagano faulirao Ibaneza. Konačnih 6:0 pravim eurogolom postavio je Jerko Leko.

Spomenimo da je u 71. minuti na teren ubačena jedna baklja, no srećom to je sve iz rubrike 'incidenti'. Dinamo je odradio fenomenalan posao i napunio se samopouzdanjem prije Maribora, koji će otkriti pravu vrijednost hrvatskog prvaka.

Tijek utakmice: Dinamo - Zagreb 6:0 (Alispahić 33', Vida 36', Sammir 41' i 54', Beqiraj 65', J. Leko 87')

90' Utakmica je završena. Dinamo je pobijedio Zagreb 6:0.

87' GOOOL!!! Jerko Leko je opalio s više od 20 metara i sjajno pogodio suprotni kut. Eurogol za 6:0 Dinama.

77' Trepšćić mijenja Šovšića u redovima Zagreba.

72' Kod Zagreba Frljužec ulazi umjesto Abdurahimija, dok je u plavim redovima Krstanović zamijenio Beqiraja.

71' BBB su s Istoka ubacili jednu baklju u teren, a Pristovnik je nakratko prekinuo utakmicu.

68' Jerko Leko zamijenio je Sammira.

65' GOOOL!!! Ibanez je krenuo sam prema gostujućim vratima, a Vidaković ga je faulirao van 16m. Pristovnik je pustio prednost, što je iskoristio Beqiraj koji pogađa praznu mrežu.

61' Kod Dinama izlazi Tonel, a ulazi Puljić.

58' Izmjena kod Zagreba. Dedić ulazi umjesto Vojtuša.

54' GOOOL!!! Sammir je sjajno pogodio s više od 20 metara. Vidaković je opet bio nemoćan.

48' Zadra je pucao iskosa s desne strane, ali bio je neprecizan.

46' Počeo je nastavak susreta.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

44' Beqiraj je vratio povratnu loptu s desne strane, Sammir tukao s desetak metara, no obranio je Vidaković.

41' GOOOL!!! Sammir je siguran s 11m.

40' Kazneni udarac za Dinamo. Čop je sjajno gurnuo za Beqiraja kojeg je srušio Vidaković. Sudac Pristovnik pokazao je na bijelu točku.

36' GOOOL!!! Vida je pogodio glavom nakon kornera Sammira.

33' GOOOL!!! Alispahić je tukao s više od 20 metara i pogodio u donji lijevi kut. Vidaković je bio nemoćan.

25' Sammir je fantastično proigrao Čopa koji je potom zaobišao Vidakovića, ali i promašio prazna vrata.

22' Abdurahimi je krasno 'zavrtio' Vidu, pa pokušao ubaciti prema petercu. Kelava je odbio u korner.

18' Zadro je ubacio zdesna, a Kelava vršcima prstiju spriječio da lopta ne završi u mreži.

14' Čop je pucao s lijeve strane prema suprotnom kutu, no Vidaković brani.

7' Ibanez je probao lijevom nogom iz slobodnog udarca s desne strane, s nekih 18 metara. Nije bilo potrebe za intervencijom Vidakovića. U istoj minuti Beqiraj je krenuo sam prema vrataru Zagrebu koji je nakratko omeo napadača Dinama. Beqiraj je otišao previše u stranu, a dodavanje prema sredini blokirala je obrana Pjesnika.

5' Dinamo dominira u posjedu lopte. BBB se, kao što su i najavili, nalaze na Istoku. Počelo je kratkotrajnim uvredama na račun Zdravka Mamića, no ubrzo su BBB počeli glasno bodriti - Dinamo.

1' Utakmica je počela.

0' Izašli su službeni sastavi.

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel (od 61. Puljić), Šimunić, Pivarić- Calello, Alispahić - Čop, Sammir (od 68. J. Leko), Ibanez - Beqiraj (od 72. Krstanović).

Zagreb: Vidaković - Barišić, Pavlović, Štiglec, Bevab - Pelaić, Zadro, Abdurahimi (od 72. Frljužec), Šovšić (od 77. Trepšćić), Vojtuš (od 58. Dedić) - Medić.

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb).

----------------------------------------------------------

Tijek utakmice: Istra 1961 - Split 1:0 (Ottochian 24')

90' Utakmica je završena. Istra je pobijedila Split 1:0.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

24' GOOOL!!! Istra je povela pogotkom Ottochiana.

Tijek utakmice: Cibalia - Zadar 0:0

90' Utakmica je završena. Cibalia i Zadar remizirali su 0:0.