Opet problemi

Prekinut dvoboj s Neftčijem: BBB vrijeđali i napali Barišića i suprugu!?

Pripremna utakmica između Dinama i Neftčija prekinuta je poslije sat vremena igre, kod rezultata 1:0 za momčad iz Bakua. Razlog prekida bila je kiša i grmljavina, a BBB su opet imali svoj 'show'...

Nedugo nakon neplaniranog i ranijeg završetka utakmice oglasio se službeni Dinamo, koji je na svojoj stranici objavio sljedeću poruku:

60' PREKID UTAKMICE! Nažalost, neredi su eskalirali, prvo na tribini među navijačima Dinama, a potom i u klupskom restoranu gdje su isti utrčali i počeli tući svakoga tko im se našao na putu. Domaćini su zbog toga odlučili prekinuti utakmicu!

Mirko Barišić je pak ustvrdio: "Organizator je molio da se prekine utakmica zbog nereda koji su nastali na tribinama i u klupskom restoranu kluba iz Jenbacha."

NEFTČI: Prekid je bio zbog kiše i grmljavine!

Ipak, moramo naglasiti kako nam se, gledajući utakmicu, činilo da je do prekida došlo isključivo zbog grmljavine i kiše. Tome u prilog ide i obavijest na službenoj stranici Neftčija, gdje je pisalo kako je klub iz Bakua upisao pobjedu protiv hrvatskog prvaka, a da je susret prekinut 'zbog loših vremenskih uvjeta'.

DINAMO: BBB su napali predsjednika Barišića, ali i lokalne ljude!

Prema nekim neslužbenim informacijama u Jenbachu je došlo do fizičkog sukoba navijača sklonih Zdravku Mamiću i onih koji ga žestoko kritiziraju, tražeći njegov odlazak iz Maksimirske 128. Iz Dinama su se opet oglasili oko 21h, kad su jednim dijelom promijenili priču. Na službenoj stranici kluba napisali su kako su konačni prekid uzrokovali veći neredi, skupa s jakom kišom, te da su BBB na tribini ponovo napali predsjednika Barišića i njegovu suprugu, gađajući ih punim limenkama piva uz ružne verbalne uvrede. U drugom poluvremenu, kažu iz Dinama, došlo je do međusobnog naguravanja navijača pristiglih iz Hrvatske. Nakon što su se nemile scene navodno preselile u prostorije lokalnog kluba pri čemu su stradali i domaći promatrači, organizator je signalizirao sucu da prekine utakmicu.

Boysi vrijeđali Šukera!

Na stadionu u austrijskom Jenbachu okupilo se nekoliko desetaka Bad Blue Boysa, a već u 7. minuti prekinuli su dvoboj starih znanaca iz euro kvalifikacija. Srećom, BBB nisu stvarali pretjerane probleme, već su se po ulasku na teren odlučili malo zabaviti igrajući nogomet.

Predstavnicima Neftčija to se nije svidjelo, prijetili su kako će se povući s terena... Nakon kratkotrajnog 'hakla' Dinamovih navijača, te dogovora sudaca s igračima oba kluba, utakmica je nastavljena.

Modri nisu dominirali nad Neftčijem, kao prošlog ljeta kad su ih u Maksimiru srušili 3:0. Štoviše, gosti su imali nekoliko prilika u prvom dijelu, ali na visini zadatka bio je Ivan Kelava. Međutim, vratar Dinama nemoćan je u 28. minuti, kad ga je svladao Mehtiyev.

Do kraja poluvremena Zagrepčani nisu uspjeli izjednačiti, a u nastavku Ante Čačić uvodi trojicu novih - BeqirajaTomečakaAlispahića. Ipak, nakon svega desetak minuta igre u drugom dijelu čula se grmljavina, a počela je i padati kiša koja postaje sve jača, zbog čega su suci ovog pripremnog susreta u 59. minuti odlučili odsvirati kraj.

Usput, spomenimo kako su BBB tijekom utakmice sipali uobičajene uvrede na račun klupskog vodstva, ali i novog predsjednika HNS-a, Davora Šukera...

Dinamo - Neftči 0:1 (0:1) * utakmica prekinuta u 59. minuti

Strijelac: 0:1 Mehtiyev (28.)

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Pokrivač (od 46. Beqiraj) - Badelj, Kovačić - Rukavina (od 46. Tomečak), Sammir (od 46. Alispahić), Ibanez - Čop.

Neftči: Stamenković - Malikov, Mitreski, Yunuszade, Bertucci - Sadigov, Mehtiyev, Wobay, Ramos - Imamverdiev, Canales.