Zabio petom i glavom

Split u deliriju: Hajdukov 'poletarac' srušio Dinamovu legiju stranaca!

Hajduk je pobijedio Dinamo 2:0 u derbiju 9. kola HNL-a pred 25.000 gledatelja na Poljudu...

Najveći hrvatski derbi odlučio je dvama pogocima 18-godišnji veznjak Hajduka Mario Pašalić (49, 69). Hajdukovi 'poletarci' srušili su i nadigrali Dinamovu "legiju" stranaca. „Modri“ su započeli utakmicu sa čak šest inozemnih nogometaša u momčadi, ne računajući Sammira, ali igrom nisu opravdali status favorita.

Branko Ivanković doživio je prvi poraz na Poljudu u svojstvu trenera Dinama. Treći povratak na klupu „modrih“ krenuo je za Tanca „hladnim poljudskim tušem“. Dinamo je jalovo dominirao u „siromašnom“ prvom poluvremenu. „Modri“ su preko Beqiraja i Pamića stvorili dvije polušanse, dok Hajduk niti jednom nije ozbiljnije zaprijetio Sandomierskom.

U drugom dijelu gledali smo potpuno drugačiju sliku. Hajduk je u drugi dio utakmice krenuo puno odlučnije i hrabrije prema vratima Dinama. „Bijeli“ su poveli u 49. minuti sjajnim pogotkom 18-godišnjeg Pašalića. Haris Bukva je nabacio iz kornera s lijeve strane, a Pašalić se fantastično snašao u petercu i petom poslao loptu u mrežu gostiju.

Kada se očekivali da Dinamo podigne razinu svoje igre, Hajduk je zaigrao još odlučnije i već u 69. minuti povisio je na 2:0. Pašalić se opet najbolje snašao nakon kornera s lijeve strane, ušao je u prazan prostor i glavom matirao vratara Dinama. Poljud je zamalo „eksplodirao“, bilo je jasno da će Dinamo to teško dostići. Hajduk je zasluženo slavio i sada je samo na bod od Dinama.

Je li Hajduk pobjedom u derbiju spasio prvenstvo?

Tijek utakmice: Hajduk - Dinamo 2:0

90' Kraj utakmice.

85' Izlazi Kouassi, a ulazi MaLOKU.

78' Velika šansa za Dinamo. Čop je neometan pucao preko vrata nakon što mu je loptu spustio Šimunović.

77' Šansa za Dinamo. Fernandes je pucao iskosa s lijeve strane, Kalinić izbacuje u korner.

73' Illuridze je izašao, a ušao je Anđelković.

70' Beqiraj je izašao, a ušao je Čop.

70' Uletjele su baklje na travnjak, sudac je prekinuo utakmicu.

69' GOOOOL!!! Hajduk je poveo 2:0, strijelac je ponovno Pašalić. Nakon kornera, Pašalić je pogodio glavom.

66' Halilović ulazi umjesto Pamića.

61' Žuti kartoni za Milovića i Sammira.

60' Korner za Dinamo. Čini se da je nekoga od igrača Hajduka lopta pogodila u ruku.

59' Kalinić je izbio u polje ispred Beqiraja.

53' Maglica je pogodio stativu, ali svirano je zaleđe.

49' GOOOOL!!! Nakon kronera, Hajduk je poveo 1:0, strijelac je Mario Pašalić. Bukva je nabacio, a mladi nogometaš Hajduka sjajno se snašao u petercu Dinama, petom je zabio nakon odbijanca.

48' Šansa za Dinamo. Lima, Fernandes i Ademi odigrali su sjajnu akciju, Ademi na kraju nije dobro pucao.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

41' Milović čisti nakon centaršuta Fernandesa, Hajduk u kontri. Prekršaj Milovića u napadu.

40' Žuti karton za Jozinovića. Treći kumulativni karton za Jozinovića pa neće igrati u sljedećoj utakmici.

39' Korner za Dinamo. Loš centaršut Sammira. Obrana Hajduka čisti, a Soudani je ostao u zaleđu.

37' Korner za Hajduk. Sandomierski je izbacio u aut.

35' Dobra šansa za Pamića. Prošao je Pamić u solo prodoru, iz pada je pucao, ali točno u Kalinića.

33' Pamić je ovaj put bolje centrirao. Opet korner za Dinamo. Milović izbacuje u aut.

32' Korner za Dinamo. Loš centaršut Pamića, ali lopta je ostala kod igrača Dinama. I novi korner za Dinamo.

30' Sušić je ostao ležati na travnjaku. Ušla je liječnička ekipa Hajduka. Sušić je iznesen s travnjaka.

28' Verbalni sukob Mikanovića i Fernandesa. Pejin je obojicu opomenuo.

26' Beqieraj je ostao ležati na travnjaku nakon duela s Milovićem. Čini se da je sve u redu s napadačem Dinama.

25' Soudani u žustrom razgovoru sa sucem. Pejin je verbalno opomenuo Alžirca.

18' Pamić je srušio Illuridzea 30-tak metara od vrata Dinama. Milović je loše nakon centaršuta loše pucao glavom. Točno u Sandomierskog.

15' Fernandes je snažno tukao, ali daleko od vrata.

12' Prva opasna situacija. Sammir je napravio minijaturu na lijevoj strani, ubaci u sredinu, Beqiraj je prihvatio loptu okrenut leđima golu i potom pucao iz okreta visoko preko vrata.

11' Kalinić brži od Soudanija. Moglo biti opasno.

8' Ademi je s ruba šesnaesterca pucao preko grede.

3' Prvi korner na utakmici za Dinamo. Milović je glavom raščistio opasnu situaciju pred golom Kalinića.

2' Prvi udarac prema vratima. Sušić je s distance pucao preko gola.

1' Utakmica je počela. Poljudski travnjak je u katastrofalnom stanju.

Postave:

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Maloča, Milović, Jozinović - Sušić, Pašalić - Kouassi, Iluridze, Bukva - Maglica.

Dinamo: Sandomierski - Pinto, Šimunović, Šimunić, Lima - Ademi, Pamić - Soudani, Sammir, Fernandes - Beqiraj.