breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"

Počelo je: Osijek se spasio na Maksimiru

U prvom susretu 19. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive i Osijeka odigrali bez zgoditaka, 0:0.

Nakon skoro tri mjeseca stanke, počeo je proljetni dio HNL-a. Međutim, sve osim toga mogli bi opisati kao katastrofu. Borba za prevlast u HNS-u ostavila je traga na ionako pustim i otužnim tribinama. Tako je bilo i u prvom kolu na Maksimiru, gdje su svoje snage odmjerili nogometaši Lokomotive i Osijeka.

Prazne tribine, prohladno vrijeme, loš nogomet i nikakvi uvjeti za igru jasno daju do znanja da se nešto pod hitno mora promijeniti. Hrvatski nogomet, barem onaj domaći, nalazi se u dubokoj krizi vođenja klubova, infrastrukture, kvalitete nogometa i na koncu - tragikomike u HNS-u.

No, vratimo se otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Neraspoloženi Osijek može biti sretan s osvojenim bodom, jer domaćin je u nekoliko navrata propustio zabiti pogodak. Greda Bule i vratnica Pivarića najbolji su trenuci utakmice. S druge strane, najbolju priliku 'bijelo-plavih' promašio je Maglica u 17. minuti kada nije uspio realizirati čisti zicer.

Bila je to prva utakmica nastavke HNL sezone. Osječani su s bodom napredovali na desetu poziciju s 23 boda, dok je Lokomotiva ostala 12. s 22 boda.

U drugom susretu 19. kola Prve HNL Zagreb je pred svojim navijačima u Kranjčevićevoj remizirao protiv Šibenika. Domaćin je poveo u 6. minuti pogotkom prvog topnika 'Pjesnika' - Krstanovića, dok je Šibenik došao do izjednačenja u 71. minuti preko Jelića.