1. utakmica 7. kola

'Pjesnici' pobijedili 'Lokose', čeka se derbi!

Sedmo kolo 1. HNL u Maksimiru su otvorili Lokomotiva i Zagreb, a slavili su gosti...

U prvoj utakmici sedmog kola Prve HNl, Zagreb je u gradskom derbiju u Maksimiru slavio protiv domaće Lokomotive s 3:2.
'Pjesnici' su pogocima Matea Pavlovića u 5. i Svena Dedića u 17. minuti brzo poveli 2:0, a takav je rezultat ostao do 78. minute nakon čega je uslijedila mala golijada od čak tri pogotka.

Lokomotiva je u razmaku od samo dvije minute uspjela izjednačiti preko Filipa Škvorca koji je zabio u 78. minuti i potom, samo minutu kasnije na 2:2 izjednačuje Nino Bule. No, na nesreću 800-njak navijača u Maksimiru 'točku na i' za tri boda Zagreba stavlja Vedran Celiščak devet minuta prije kraja susreta.

'Pjesnici' su tako ostvarili prvu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni, kojom su napredovali na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Derbi 7. kola 1. HNL u subotu će na Poljudu odigrati Hajduk i Dinamo.