Cibalia u opasnoj zoni

Osijeku slavonski derbi bez primljenog gola: Mršić sagradio bedem!

U slavonskom derbiju Osijek je pobijedio vinkovačku Cibaliju 1:0 u Gradskom vrtu...

Gol odluke pao je u 77. minuti, a strijelac je bio Ivan Ibriks. Domaći su imali više od igre tijekom cijelog susreta. U prvom poluvremenu imali su i gredu. Cibalia se uglavnom branila i prijetila iz kontri.

Osijek teško zabija, ali i prima pogotke. U dosadašnjem dijelu sezone osječka obrana tek je u četiri navrata morala priznati kapitulaciju. Osječani su primili najmanje pogodaka u cijeloj ligi. Susret je bio zanimljiv i zbog činjenice što je na klupi Osijeka negdašnji igrač i trener Cibalije, te vinkovački zet Stanko Mršić, dok Vinkovčane vodi rođeni Osječanin Željko Kopić.

Osijek je s tri nova boda došao do ukupno 14 bodova, dok je Cibalia ostala na skromnih osam bodova. Nakon dvije uzastopne pobjede, koje su popravile raspoloženje na obalama Bosuta, Cibalia se vratila navikama s početka sezone. Vinkovčane očito čeka teška i neizvjesna borba za ostanak u društvu najboljih.