Heroj Kelava

Dinamo u infarktnoj završnici stigao do dvostruke krune!

U uzvratnoj utakmici finala hrvatskog Kupa Dinamo je pobijedio Osijek 3:1…

Budući da je u prvoj utakmici u Osijeku bilo 0:0, Dinamo je osvojio Kup, a kako je već potvrdio naslov prvaka države, u Maksimir će aterirati još jedna dvostruka kruna.

Strijelci za Dinamo bili su Mateo Kovačić (51), Fatos Beqiraj (63) i Luis Ibanez (90), dok je Osijek poentirao autogolom Šime Vrsaljka (70).

Kod rezultata 2:1 u 85. minuti Osijek nije uspio realizirati jedanaesterac. Ivan Kelava obranio je jedanaesterac Josipu Lukačeviću.

U prvom poluvremenu gledali smo uspavanku, ništa nije govorilo da ćemo u drugom dijelu gledati pravu dramu. Mateo Kovačić doveo je Dinamo u vodstvo sjajnim pogotkom u 51. minuti. . „Modri wunderkind“ zavezao je u čvor dvojicu igrača Osijeka, a onda je odmjerenim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio donji desni kut Vargićevih vrata. Kada je Fatos Beqiraj u 63. minuti povisio na 2:0, malo tko je mogao ne pomisliti kako će Dinamo rutinski privesti utakmicu kraju. Sammir je sjajno proigrao Leku na desnoj strani, ovaj je praktički pogodio Beqiraja u trepavicu, tako da napadaču Dinama nije bilo teško pospremiti loptu s nekih četiri-pet metara u mrežu Osijeka.

No, pet minuta kasnije Šime Vrsaljko vratio je Osječane u igru. Jedan potpuno bezopasni centaršut Osijeka s desne strane Vrsaljko je proslijedio u vlastitu mrežu. Jasno da je htio izbaciti loptu u korner, iako ju je mirne duše mogao uštopati budući da u blizini nije bilo igrača Osijeka, no lopta mu je prešla preko noge i završila od stative u mreži Kelave. Od tog trenutka Osječani su dobili krila, a „modri“ su vidno psihološki pali.

Osječani su osjetili da imaju šansu doći do izjednačenja. Najbolju šansu imali su 85. minuti kada je sudac Bebek dosudio jedanaesterac nakon starta Tonela na Maglici. Maglica je izašao sam pred Kelavu, u trenutku kada je htio pucati Tonel ga je, prema ocjeni suca, gurnuo s leđa. Bebek je pokazao na bijelu točku. Lukačević je snažno pucao u donji lijevi kut, ali Kelava je sjajno obranio.

U posljednjim trenucima utakmice Luis Ibanez postavio je konačnih 3:1.

Tijek finala Kupa:

90' Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio Osijek 3:1 i osvojio Kup.

90' GOOOOOL!!! Ibanez je povisio na 3:1 oštrim udarcem iskosa s lijeve strane.

85' Drama u Maksimiru. Kelava je obranio jedanaesterac Lukačeviću. Maglica je izašao sam pred Kelavu, u trenutku kada je htio pucati Tonel ga je, prema ocjeni suca, gurnuo s leđa. Bebek je pokazao na bijelu točku. Lukačević je snažno pucao u donji lijevi kut, ali Kelava je sjajno obranio.

82' Osijek je mogao izjednačiti. Maglica je izašao sam pred Kelavu, tukao je snažno, ali vratar Dinama ušao mu je u šut panterskim skokom.

80' Kod Osijeka izašao je Kvržić, a ušao Petrović.

79' Izlazi Sammir, ulazi Ibanez.

77' Beqiraj je izašao pred gol Osijeka iskosa s lijeve strane, mogao je pucati, no oklijevao je pa šansa propala. U ovim trenucima igra se potpuno otvoreno. Izmjenjuje se šanse pred oba gola u valovima.

75' Prve bengalke pale su sa sjevera iza gola Kelave.

74' Šansa za Sammira, no loše je pucao.

73' Osječani su tražili jedanaesterac. Kvržić je nakon centaršuta Miličevića pucao glavom, lopta je pogodila Vidu u ruku i odbila se u korner. Gosti su se žalili, ali Bebek je pokazao samo na korner.

70' GOOOOOOL!!! Osijek je smanjio na 2:1 autogolom Vrsaljka. Jedan potpuno bezopasni centaršut Osijeka s desne strane Vrsaljko je proslijedio u vlastitu mrežu. Jasno da je htio izbaciti loptu u korner, iako ju je mirne duše mogao uštopati budući da u blizini nije bilo igrača Osijeka, no lopta mu je prešla preko noge i završila od stative u mreži Kelave.

67' Još jedna dobra šansa za Dinamo. Leko je centrirao s desne strane, a Badelj je pucao glavom malo pokraj vrata Osijeka.

65' Izašao je Kovačić, a ušao Pokrivač. I Osijek je napravio dvije izmjene.

63' GOOOOOOL!!! Dinamo je poveo 2:0, strijelac je Fatos Beqiraj. Sammir je sjajno proigrao Leku na desnoj strani, ovaj je praktički pogodio Beqiraja u trepavicu, tako da napadaču Dinama nije bilo teško pospremiti loptu s nekih četiri-pet metara u mrežu Osijeka.

51' - GOOOOOOL!!! Dinamo je poveo sjajnim pogotkom Matea Kovačića. „Modri wunderkind“ zavezao je u čvor dvojicu igrača Osijeka, a onda je odmjerenim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio donji desni kut Vargićevih vrata.

Na poluvremenu podijeljene su medalje juniorima Dinama za osvojeni Kup. Popraćen burnim zvižducima medalje je podijelio predsjednik HNS Vlatko Marković.

45' Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0.

36' Opasna kontra Osijeka, gosti su išli s tri igrača na dvojicu stopera Dinama, no loše su odigrali dupli pas i šansa je propala.

34' Oštar prizeman udarac Jugovića s nekih tridesetak metara od vrata Dinama. Lopta je išla u samo desni kut, no Kelava ju je uspio ukrotiti.

29' U posljednjih nekoliko minuta Dinamo je pritisnuo Osijek. Bilo je nekoliko pokušaja udaraca nakon povratnih lopti, ali obrana Osijeka sve je uspjela izblokirati.

20' Žuti karton za Lukačevića, slobodan udarac za Dinamo 25 metara od gola Osijeka, točno po sredini. Sammir je pucao, ali lopta je zakačila nekog u živom zidu i otišla u korner.

12' Prvu ozbiljniju šansu stvorio je Osijek. Vida je neoprezno izgubio loptu na centru, sijevnula je kontra Osijeka, Kvržić je dobro pucao sa 17-18 metara, no Kelava je odbio loptu u korner.

9' Zasad bez ozbiljnijih šansi. Lopta je praktički stalno na polovici Osijeka, ali akcije Dinama uglavnom završavaju na rubu šesnaesterca gostiju.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Pivarić - Calello, Leko - Kovačić, Badelj, Sammir - Beqiraj.

Osijek: Vargić - Ibriks, Smoje, Vrgoč, Lukačević - Kurtović, Jugović, Kvržić, Lešković, Šorša - Maglica.

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.