Ogorčena bitka

Osijek se spasio u završnici, Dragovoljac ispao, Slaven u doigravanje!

Osijek se spasio pada u niži rang natjecanja golom Josipa Barišića u 84. minuti...

Hrvatski dragovoljac seli u 2. ligu, a Slaven Belupo očekuje doigravanje s drugoplasiranom momčadi 2. lige Cibalijom, dok Zagreb ulazi u Prvu ligu izravno.

U izravnoj borbi za ostanak u osječkom Gradskom vrtu osijek i Hrvatski dragovoljac su igrali 1-1, a izjednačujući pogodak za Osječane, vrijedan ostanka u ligi postigao je Josip Barišić sedam minuta prije kraja. Dragovoljac je vodio od 20. minute, a još u 83. minuti su bili članovi Prve HNL.

Rijeka je na Kantridi pobijedila Slaven Belupo s 2-0, te će koprivnička momčad kao devetoplasirana u dodatne kvalifikacije protiv Cibalie. Zadar je pobjedom od 1-0 na Stanovima nad Istrom 1961 sačuvao prvoligaški status.

H. Dragovoljac ispada s 30 bodova, Slaven Belupo je skupio 32, Osijek 33 boda, a Zadar 36 bodova.