Gore ne može

Novi neredi: U BIH 'divljali' navijači Osijeka i Zrinjskog!

Prijateljsku utakmicu u Tomislavgradu između nogometaša Osijeka i Zrinjskog iz Mostara obilježila je masovna tučnjava navijača...

Navijačkim tenzijama hrvatskih navijača s ostalim navijačkim skupinama očigledno nema kraja. Nakon nedavnog izgreda Torcide u Tomislavgradu, isti grad bio je poprište novog sukoba.

Naime, nakon prijateljske utakmice između hrvatskog prvoligaša Osijeka i bosanskohercegovačkog kluba Zrinjski, policija je u utorak vatrenim oružjem i pucnjevima u zrak morala smirivati navijače koji su se sukobili ispred trgovačkog centra Konzum u Tomislavgradu.

Tamošnji mediji prenose službeno priopćenje MUP-a Hercegbosanske županije.

"Izlaskom na lice mjesta policijska ophodnja ispalila je više hitaca iz vatrenog oružja u zrak kako bi smirila 'uzburkane strasti'. Nakon toga sukobljeni su se navijači razbježali, a policija radi na utvrđivanju uzroka sukoba i odgovornosti pojedinih sudionika u njemu," stoji u priopćenju.

Inače, utakmica Osijeka i Zrinjskog završila je pobjedom domaćina 2:1. Za Osijek je prvi pogodak postigao Goran Ljubojević, a domaćini su pred kraj prvog poluvremena izjednačili preko Tonija Markića. Pobjedu domaćinima osigurao je Vlado Zadro u nastavku utakmice.

Bitno.ba podsjeća i kako su se u Tomislavgradu tijekom i nakon utakmice Tomislava i Hajduka dogodilo više incidenata koje su izazvali pripadnici Torcide. Prema izjavama očevidaca i izvješću iz policije, nakon utakmice divljali su po gradu te demolirali obližnji kafić. Zbog incidenta je uhićeno desetak izgrednika, a jedan je zadržan na liječenju u bolnici u Livnu.