Glumac zabio u finišu

Nastavlja se agonija Slavena: Split s igračem manje slavio u Koprivnici!

Split je pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici s 2:1...

U posljednjoj utakmici 28. kola Prve HNL Slaven Belupo je u ponedjeljak na domaćem terenu poražen od Splita sa 1-2 (0-1), i tako je ostao predzadnji sa dva boda više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Split je poveo golom Denisa Glavine u 36. minuti, a izjednačenje Slavenu donio je najbolji strijelac u povijesti Prve lige 39-godišnji Davor Vugrinec u 60. minuti. To mu je 137. gol u Prvoj HNL, a iza njega je bivši igrač Dinama Igor Cvitanović sa 126 pogodaka.

Dvije minute kasnije Split je ostao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Aljoša Vojnović. Tako je Slaven imao pola sata brojčanu prednost, ali gol su zabili gosti i to u 89. minuti, a strijelac je bio Tomislav Glumac.

U nedjelju je Dinamo senzacionalno izgubio u Osijeku 2-3, dok je Rijeka u Puli svladala Istru 1961 sa 1-0, i preskočila je Hajduka, te je zasjela na drugo mjesto.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 65 bodova, Rijeka je druga sa 57, a Hajduk treći sa 55, Split se probio na četvrto mjesto sa 44 boda, a peta Lokomotiva ima bod manje. (Hina)