A Čačić nije nezadovoljan

Split zasluženo slavi: Dinamo se opet ispromašivao!

U finalu memorijalnog turnira Andrija Anković u Gabeli Split je pobijedio Dinamo nakon izvođenja jedanaesteraca...

U 90 minuta bilo je 0:0, pa se moralo pristupiti jedanaestercima, u kojima su igrači Splita bili mirniji i na kraju su zasluženo pobijedili sa 4:2.

U redovima „modrih“ jedanaesterce nisu iskoristili Milan Badelj i Mateo Kovačić, dok su s druge strane Pehar, Rašić, Baraban i Čop bili sigurni izvođači, dok je promašio Obilinović. Dinamo je tijekom većeg dijela utakmice bio dominantnija momčad, stvorio je više izglednih prilika za pogodak, no ponovno je došla do izražaja stara boljka „modrih“ – loša realizacija.

S obzirom da su nas ove godine dočekali ovakvi uvjeti na terenu mislim da ne smijem i ne mogu biti nezadovoljan jer je momčad prezentirala igru koja je prikladna stanju u kojem se trenutno nalazimo...

- Čačić o porazu
„Modri“ su posebice bili opasni u drugom dijelu kada je u igru ušao Mateo Kovačić. Dinamov „wunderkind“ imao je nekoliko sjajnih akcija, nesebično je asistirao svojim suigračima, ali nije bilo koncentracije u završnici.

„Crveni“ iz Splita odlično su se branili i konstantno prijetili iz kontri, niti u jednom trenutku nisu gubili raspored, igrali su staloženo i racionalno, tako da su u potpunosti zaslužili krajnju pobjedu.

I dok Tonći Bašić može biti zadovoljan igrom i još više rezultatom koji je polučila njegova momčad, Ante Čačić ima razloga biti zabrinut. U dosadašnje tri utakmice na klupi Dinama ostvario je slabašan skor, po jednu pobjedu, remi i poraz, doduše tek nakon jedanaesteraca, što mu svakako ne ide u prilog bez obzira što se radilo o prijateljskim utakmicama.

Uostalom, nije li Čačić sam rekao da Dinamo ne smije olako rasprodavati svoj teško stečeni ugled? No, treba reći da je igra Dinama bila puno bolja od ostvarenog rezultata u sve tri utakmice (Brotnjo, GOŠK, Split), pa se može očekivati da će u nastavku priprema doći i pobjede. Naravno, da bi se to ostvarilo, moraju proraditi i napadači, a oni za sada izgledaju sve samo ne uvjerljivo.

Iako bi možda Čačić trebao djelovati zabrinuto, to nije bio slučaj nakon poraza na turniru kojeg su 'modre' trupe osvojile prošle godine.

"Očekivalo se da Dinamo ponovi uspjeh, ali s obzirom da su nas ove godine dočekali ovakvi uvjeti na terenu mislim da ne smijem i ne mogu biti nezadovoljan jer je momčad prezentirala jednu igru koja je prikladna stanju u kojem se trenutno nalazimo", rekao je nakon poraza trener Čačić.

"Mi smo dominirali, ali nažalost nismo uspjeli u realizaciji, a moram ponoviti da podloga nije bila adekvatna i teško je bilo kontrolirati loptu, pogotovo taj posljednji pas koji daje šansu za gol i zbog toga nam je pobjeglo to prvo mjesto."

Čačić je dodao kako se ne zabrinjava jer se njegova momčad tek 'uigrava'.

"Ovo je turnir i u sklopu naših priprema. Svi su igrači dobili priliku, dobro je što se nitko nije ozlijedio iako kažem, uvjeti po meni nisu bili dobri, ali same izvedbe i kako su ove četiri momčadi, zadovoljava. Mislim da je ovom finalu nedostajalo pogodaka i dojam bi sigurno bio bolji."

S druge strane, puno zadovoljniji od Čačića može biti trener Splita Tonći Bašić.

"Split je u ova dva dana pokazao da igra jedan odličan nogomet. ogotovo sam ponosan na jučerašnju utakmicu. Danas se malo osjetio umor a i težak je bio teren, ali znamo i da je Dinamo vrlo jaki protivnik, tako da je opći dojam da smo vrlo zadovoljni s obzirom da smo osvojili ovako jaki turnir."

------------------------------------------------------------------------

Jedanaesterci, serije:

5) Split: Čop je zabio za 4:2 i konačnu pobjedu Splita.

4) Dinamo: Beqiraj smanjuje na 3.2

4) Split: Baraban podiže na 3:1.

3) Dinamo: Kovačić pogađa gredu.

3) Split: Rašić zabija za 2:1.

2) Dinamo: Leko je siguran, sada je 1:1.

2) Split: Pehar postiže pogodak, Split vodi 1:0.

1) Dinamo: Vuković brani udarac Milana Badelja

1) Split: Obilinović puca preko gola!

Tijek utakmice:

90' Sudac je označio kraj, rezultat je 0:0. Odmah će se pristupiti izvođenju jedanaesteraca.

89' Šansa za Dinamo! Kovačić je sjano "podvalio" loptu nadirućem Tomečaku, no Glumac spašava klizećim startom.

82' Kovačić je zadobio nezgodan udarac u predijelu usta. Čini se da mu je razbijena usnica, pa svako malo odlazi do klupe kako bi mu liječnici zaustavili krvarenje.

75' Uslijed brojnih promjena igača utakmica se umirala. Ostane li neriješeno nakon isteka 90 minuta, uslijedit će jedanaesterci.

70' Tonel i Sylvestr izlaze, Šimunić i Atta ulaze. Atta ide na desnog beka, Leko na desno krilo, a Tomečak se prebacuje na lijevu stranu.

61' Nove zamjene u momčadi Dinama. Izlaze Vrsaljko i Pivarić, ulaze Tomečak i Ibanez. Leko će na beka, a Tomečak na desno krilo.

59' Još jedan krasan potez Dinamova dragulja Kovačića. Oslobodio se dvojice čuvara, sjano uposlio Sylvestra, no Slovak loše puca.

56' Iz igre su izašli Krstanović i Calello, a ušli su Pokrivač i Beqiraj.

52' Dinamo uraganski napada, no Split se uspješno brani.

47' Kovačić je izborio slobodnjak i sam ga izveo. Dobro je pucao, no Vuković brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Alispahića ušao je Mateo Kovačić.

45' Kraj prvog, vrlo dinamičnog poluvremena, ali nema golova, rezultat je 0:0.

43' U finišu prvog poluvremena nastavlja se dominacija "modrih", lopta je više-manje stalno na polovici Splita, ali napadi "modrih" uglavnom završavaju na rubu šesnaesterca.

40' Dinamo je u ovim trenucima pritisnuo Split na njegovu polovicu, ali "crveni" se dobro brane.

35' Leko prolazi dva igrača i upošljava Krstanovića, ali ovaj gubi loptu u izglednoj prilici. Možemo zaključiti kako se igra kao da se radi o prvenstvenoj utakmici, beskompromisno se ide na svaku loptu.

31' Žuti karton za Alispahića. Dinamovi nogometaši su žestoko protestirali, valjda su nezadovoljni suđenjem, ali glavni sudac se nije dao smesti.

28' Leko snažno puca s dvadesetak metara, a Vuković odlično brani.

20' Erceg puca s distance, Kelava brani.

14' Dinamo je uzvratio preko Krstanovića. Leko je nabacio, a Krstanović iz blizine oštro puca, no obrana Splita blokirala je njegov udarac.

11' Prvu šansu na utakmici imao je Split. Nakon centaršuta iz kornera, Vidić je ostao sam, ali iz dobre situacije glavom puca preko gola.

8' Za sada se igra otvoreno s obje strane.

1' Utakmica je počela.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Aktualni prvak Hrvatske u polufinalu je pobijedio domaćina turnira GOŠK sa 2:0, dok su „crveni“ s Parka mladeži bili bolji od Lokomotive sa 3:1.

Bit će ovo treća utakmica „modrih“ pod dirigentskom palicom Ante Čačića, a momčad Tonćija Bašića svakako je puno veći izazov od Brotnja i GOŠK-a.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Pivarić - Calello, Badelj - Leko, Sylvestr, Alispahić - Krstanović

Split: Vuković - Marčić, Križanac, Vidić, Šindik - Golubar, Serdarušić, Erceg, Babić - Rebić, Hrgović

Suci: Emir Alečković, Hrvoje Turudić, Toni Bandić (svi BiH)