'Nerazzurri' slavili s 3:0

Inter prejak za Hajduk, Poljud s pjesmom ispratio 'bile tiće'

Hajduk je u Splitu izgubio od Intera iz Milana s 3:0 u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige. Strijelci su bili Sneijder (18), Nagatomo (44) i Coutinho (73)...

Prije dvije sezone su nogometaši milanskog Intera, pod vodstvom Josea Mourinha, bili i prvaci Europe i Italije. U četvrtak je taj isti Inter, ali nešto slabiji, gostovao na Poljudu.

U prvoj utakmici 3. pretkola gosti iz Milana su pobijedili splitski Hajduk s 3-0 i tako već sada, gotovo sigurno, osigurali prolaz dalje. Sneijder u 18., Nagatomo u 44 i Coutinho u 73. minuti su bili strijelci za Inter čime su raspršili i ono malo šanse da će se na San Siro otići s pozitivnim rezultatom i nadom u čudo.

Inter je uvjerljivo pobijedio makar objektivno razlika u klasi nije bilo toliko velika na travnjaku, tijekom velikog dijela meča. Imao je i Hajduk svoje prilike tijekom ogleda, no gosti su vjerojatno i odigrali u mnogo slabijem ritmu nego što mogu. Odigrali su, zapravo, koliko im je trebalo za rutinsku pobjedu.

Zabilježimo i da je za goste od 75. minute igrao mladi 18-godišnji hrvatski nogometaš Marko Livaja, koji je pritom zamijenio Diega Milita.

Recimo da je Liverpool u gostima, u Bjelorusiji, pobijedio tamošnji Gomelj s 1-0 golom Downinga. Crvena zvezda, koju vodi hrvatski strateg Robert Prosinečki, je odigrala samo 0-0 u Beogradu protiv ciparske Omonije, dok je Marseille u gostima na turskom tlu odigrao remi s Eskisehirsporom 1-1.

Europa liga, važniji rezultati 3. pretkola (prve utakmice):

Hajduk - Inter 0-3 (Sneijder 18, Nagatomo 44, Coutinho 73)

Gomelj - Liverpool 0-1 (Downing 68)

Anži Mahačkala - Vitesse 2-0 (Šatov 63, Smolov 74)

Kalmar - Young Boys 1-0 (Andersson 18)

Heerenveen - Rapid Bukurešt 4-0 (Đuričić 9, 64, De Roon 69, Fazli 89)

Twente - Mlada Boleslav 2-0 (Fer 52, Chadli 58)

Crvena zvezda - Omonia 0-0

Eskisehirspor - Marseille 1-1 (Nuhiu 62 / Gignac 49)

Tijek utakmice: Hajduk - Inter 0:3

90' Kraj utakmice.

Athletic je u međuvremenu povisio protiv Slavena na 3:1. Lopez je u 68. minuti zabio svoj drugi pogodak na utakmici.

80' Nova odlična šansa za Maglicu. Izašao je sam pred vratara Inter iskosa s lijeve strane, odlučio se udarac, ali Handanovič brani.

Slaven Belupo u Bilabu gubi 2:1 od Athletica. U tijeku je 64. minuta utakmice. Sva tri gola pala su u prvih 20 minuta. Athletic je poveo golom Lopeza u 16. minuti. Tri minute kasnije izjednačio je Delić, a minutu poslije Laskurain je ponovno doveo Baske u vodstvo.

76' Maglica je imao odličnu šansu. Pokušao je lobati vratara, ali napravio je to vrlo loše.

76' Marko Livaja je zamijenio Milita. Poljud je svojeg bivšeg igrača dočekao sa zviždukom.

73' GOOOL!!! Coutinho je povisio na 3:0.

67' Blažević je u posljednji trenutak izbacio loptu u korner.

64' Vukušić je pucao s distance, korner za Hajduk.

61' Bakljada Torcide na sjeveru. Za sada nema bacanja u teren.

53' Andrijašević je izašao, a ušao je Milić.

48' Velika šansa za Inter. Cambiasso je pucao glavom zamalo pokraj gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Maglica je ušao umjesto Ozobića. Samuel je zamijenio Chivua.

45' Kraj prvog poluvremena.

44' GOOOL!!! Inter je poveo 2:0, strijelac je Nagatomo. Japanac je pucao iskosa s lijeve strane, lopta je zakačila Maloču i prevarila Blaževića.

37' Izgledna situacija za Hajduk. Jozinović je nakon driblinga pucao iskosa s lijeve strane, no pogodio je nekog od Interovih igrača. Moglo je biti opasno da je lopta prošla.

30' Inter kontrolira ligru, ali nema izglednijih šansi. Hajduk se povukao na svoju polovicu i prijeti iz kontri i polukontri.

18' GOOOL!!! Inter je poveo majstorskim golom Sneijdera. Milito je prošao kroz sredinu, odigrao pas za Nizozemca, koji "prodaje" dva lažnjaka, prvo Miloviću, pa Vršajeviću, a potom pogađa pod gredu.

15' Vukušić s distance puca pokraj gola.

10' U prvih deset minuta Hajduk se dobro nosi s Interom.

4' Prva izglednija situacija za Hajduk. Vukušić je probio po lijevoj strani, pa ubacio oštru loptu u peterac Intera, no bila je prebrza da bi je netko od hajdukovaca dohvatio.

3' Milović u zadnji trenutak izbija loptu ispred Palacija.

1' Utakmica je počela. Hajdukovci su u svojim tradicionalnim dresovima, a Inter u nekarakterističnim crvenim.

20.35 Na Poljudu se okupilo 35.000 navijača.

Sastavi:

Hajduk: Blažević - Jozinović, Maloča, Andrijašević, Milović - Vršajević, Oremuš, Radošević, Caktaš, Ozobić - Vukušić

Inter: Handanovič - Zanetti, Chivu, Nagatomo, Jonathan - Silvestre, Sneijder, Guarin, Cambiasso - Palacio, Milito