Vukušić i dalje vuče Hajduk, Split posustao

Na Poljudu je utakmica počela u 18 sati, a Hajduk već vodi od 3. minute...

Veliki posao napravio je Šibenik na Šubićevcu, zaustavio je fantastičan niz Splita od sedam utakmica bez poraza, od čega je imao čak 6 pobjeda! Šibenčani su poveli u 70. minuti golom Kartela, a kraj splitskih nada uslijedio je nakon drugog žutog kartona Pehara u 84. minuti. S igračem više Šibenik je uspio do kraja zabiti dva pogotka, strijelac je oba puta bio Jelić. Šibenik je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto ljestvice dok je Split ostao na trećem mjestu.

Odličan posao napravio je Varaždin koji je na Maksimiru svladao Lokomotivu 2:1. Lokosi su vodili pogotkom Bule sve do 61. minute a onda je Škvorc prvo izjednačio, a zatim i u 78. minuti donio pobjedu Varaždincima. Cibalija je kod kuće imala lagan posao protiv Hrvatskog Dragovoljca, laganih 3:0 uz pogodak veterana Bartolovića. Istra i Rijeka odigrali su miroljubivih 0:0 što je Puljanima donijelo tek treći bod u prvenstvu.

Hajduk je pogotkom Vukušića već u trećoj minuti pobijedio Slaven Belupo i privremeno zasjeo na prvo mjesto ljestvice.