Pobjede Osijeka i Slavena

Sammir razbudio Dinamo u Zaprešiću, Splitu golijada na Kantridi!

Danas su odigrane četiri utakmice 12. kola Prve HNL, u kojima smo vidjeli po dvije pobjede domaćina i gostiju...

Dinamo je u Zaprešiću slavio kod Intera 2:0 golovima Puljića i Čopa.

Čačićeva momčad u prvom poluvremenu izgledala je kao da je dva tjedna stanke provela na Zrću, a ne pripremajući se na Hitrec-Kacianu. Bilo je ovo najlošijih Dinamovih 45 minuta ove sezone u Prvoj HNL i skandalozno loša najava sraza s PSG-om. I bolje za trenera i igrače da Zdravko Mamić nije bio u Zaprešiću, jer bi ga nakon završetka prvoga poluvremena zapjenjenoga od bijesa susreli već u tunelu na izlasku s terena prema svlačionicama.

Iznenadio je i Čačić ne postavivši Vidu i Rukavinu ni na klupu, dok su među pričuvama bili Sammir, Tonel i Beqiraj. Zar je Sammir umoran od paklenih skopskih pola sata? Dinamo u prvom poluvremenu nije napravio niti jednu suvislu akciju, kamoli opasno ugorozio vratara Santinija. A protiv sebe je imao najslabijega suparnika ove sezone, oslabljeni Inter, koji je već nakon 15 minuta ostao bez glavnog igrača obrane, ozlijeđenog dvometraša Bagarića.

U tom nogometnom sivilu, na zaprešićkom zakašnjelom ljetu (na suncu je bilo barem 25 stupnjeva Celzija), prvi je bljesnuo Duje Čop u 23. minuti, kada je njegov kilavi pokušaj pod gredu lakoćom ukrotio vratar Santini. Tek u 39. minuti prva nešto ozbiljnija prijetnja gostiju: Ibanez je iznudio prekršaj na rubu 16-erca i onda iz slobodnjaka pokušao iznenaditi vratara, no Santini je bio spreman i na taj izazov.

Poražavajuće za Čačića bila je činjenica da su najslabije karike Dinama bila dvojica mladih motora, Brozović i Kovačić, pa je Matea odmah u poluvremenu ostavio u svlačionici. A čim je Čačić posegnuo za Sammirom, odmah mu se posrećilo. Brazilcu je tri minute trebalo za asistenciju - oštar centaršut, Puljić glavom za 0:1.

Ovo je 25-godišnjem Mostarcu Anti prvijenac u Prvoj HNL za Dinamo, a posljednji put je bio strijelac u dresu Zadra 25. rujna 2010. u Osijeku.

Sammir je potom namjestio i zicer Čopu (obranio Santini), ali Duje je ipak pred kraj zadao završni udarac Zaprešićanima, koji su igrali s desetoricom (ozlijedio se Ćosić).

Posljednjih 15 minuta igrao je i Halilović i jednom velemajstorski izvrtio Čelikovića.

U preostala tri dvoboja Osječani su zahvaljujući Pušiću i Pongračiću s 2:0 svladali Zadar.

Slaven je kod kuće s 2:1 bio bolji od Cibalije, a junak Koprivničana bio je Davor Vugrinec koji je zabio oba pogotka, s tim da je pobjedu domaćima donio u 90. minuti.

Pravu ljepoticu gledatelji su vidjeli na Kantridi. Vodila je Rijeka protiv Splita golom Benka, da bi Rebić i Ante Vitaić do poluvremena kreirali preokret. Datković je izjednačio nakon sat vremena igre, no tri boda pripala su gostima, koje je razveselio Glumac u 71. minuti. (Agencija VLM)