Napeto finale

'Modri wunderkind' zapucao 'penal' i briznuo u plač!

Zagrebački Dinamo izgubio je u finalu 'Ramljaka' od imenjaka iz Kijeva nakon jedanaesteraca…

Nakon osam uzastopnih naslova, juniori zagrebačkog Dinama izgubili su u finalu devetog izdanja Memorijalnog turnira Mladen Ramljak od imenjaka iz Kijeva. U „regularnom“ dijelu utakmice bilo je 2:2, a nakon jedanaesteraca Ukrajinci su slavili 4:3. Odlučujući jedanaesterac u šestoj seriji promašio je „modri wunderkind“ Mateo Kovačić, koji je nakon utakmice ostao na travnjaku neutješno plačući.

„Modri“ su poveli u 21. minuti pogotkom Čabraje udarcem glavom. No, gosti su izjednačili u 37. minuti golom Bratkova, a šest minuta kasnije poveli su pogotkom Biualskog.

Trener Dinama Dinko Jeličić odmah je s klupe podigao svoju glavnu zvijezdu Matea Kovačića.

U nastavku su „modri“ zaigrali ofenzivnije, što im se isplatilo već u 55. minuti kada je izjednačio Čabraja. Do kraja utakmice nije bilo promjena rezultata. U prve dvije serije „raspucavanja“ za domaće su neprecizni bili Težak i Miškić, no vratar Zelenika zadržao je „modre“ u egalu dvjema obranama. U sljedeće tri serije obje strane su bile precizne, no u šestoj je Švidkij pogodio mrežu, dok je Kovačić poslao loptu pokraj vrata.