400 tisuća kuna zarade

Na Poljudu je sve bilo dobro osim rezultata i bakljade

Torcidina akcija 'Svi na Poljud' pokazala se kao pun pogodak i privukla je u nedjelju navečer na tribine mnoštvo ljudi, no Bijeli su opet razočarali i izgubili od Istre 0:1...

Poljudom je grmjela pjesma od koje se ledi krv u žilama. Za dvadesetak tisuća najvjernijih igrači su ponijeli svoj transparent 'Vi ste Hajduk'.

'Malo je reći hvala', kazao je predsjednik kluba. Ionako umjesto riječi danas više govore brojke, a i bio je cilj da se sistemom popunjenih tribina za Hajduk počnu skupljati novci.

„Prihod je 500 tisuća kuna brutto. Dakle, kad se oduzmu porezi, ostat će nam oko 400 tisuća kuna, što je odličan utržak za prvenstvenu utakmicu koju ne igraju Hajduk i Dinamo“, referira Marin Brbić.

Kad je već izgovorio da će u blagajni ostati čistih 400 tisuća, predsjednik se dosjetio da će ipak biti dodatnih troškova...

„Ipak nisam sasvim zadovoljan. Mislim da ona bakljada u 64. minuti nije bila potrebna i poremetila nam je igru.“

A petnaestak minuta nakon dima poentirala je Istra i s Poljuda odnijela sve. Sve osim novca. Zbog navijača Bijeli su željeli pobjedu, a dogodio se prvi domaći poraz.

„Prije svega mi je žao publike, koja je u ovakvom broju stigla na Istru“, kazao je trener Mišo Krstičević.

I poraženom Hajduka publika je zapljeskala, a iz vrha kluba stigli su do računice. Kad bi u svakoj domaćoj utakmici bio sličan broj gledatelja, Hajduk bi bez problema vratio kredit. Igrači sigurno jedva čekaju novu šansu, kako bi navijačima vratili za ukazano povjerenje.