Sjajni Belle i Erceg

Luda završnica u Parku mladeži: Split prekinuo Rijekin niz!

Split je u prvoj utakmici 27. kola HNL-a na Parku mladeži svladao Rijeku s 3:1. Splićani su se tako barem privremeno probili na treće mjesto i stigli na bod zaostatka za Rijekom.

Nakon tvrdog prvog poluvremena, igra se u nastavku rasplamsala. Splićani su poveli u 65. minuti nakon što je Belle sve sam napravio, a onda nesebično poslužio Rebića.

Barišić je u 83. minuti povisio na 2:0, ali se nada Riječanima vratila tri minute kasnije kada Benko koristi gužvu ispred gola i smanjuje rezultat. No, u istoj minuti jer Erceg probio lijevu stranu, prošao dva protivnička braniča i matirao Mancea za konačnih 3:1.

Imali su što za vidjeti izaslanici Rapida, Milana i nekih turskih klubova, a svoje pulene pratio je i ministar Željko Jovanović. Henri Belle je bio čudesan u 66. minuti kada je driblingom izbacio tri riječka igrača i asistirao Rebiću za gol. A vatromet golova zbio se u finišu dvoboja, golovi su padali kao na tekućoj vrpci. (Agencija VLM)