Prva HNL

Lokomotiva 'šokirala' Rijeku: 'Lokosi' treći na ljestvici!

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Rijeku 2:1, a golove su za slavlje postgli Leo Mesarić i Martinac.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu, bila je i agresivnija i opasnija, dok su gosti dijelovali uspavano.

Lokosi su imali dvije početne prilike preko Pavičića koji je tukao preko vratiju, a Rijeka je u prvom dijelu zaprijetila tek jednom, bijegom Čuline, no ni on nije bio precizan.

Kad se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, nakon što ni Kramarić nije iskoristio priliku, domaćini su ipak u sudačkoj nadoknadi poveli. Slobodnjak je iskosa s lijeve strane oštro izveo Dinko Trebotić, a u gužvi se snašo kapetan Leonard Mesarić i pogodio na pravo mjesto za 1:0.

Za izjednačenje je Rijeka čekala udaraca iz kuta, nakon kornera koji je izveo Josip Brezovac najviše je skočio Leon Benko i glavom pogodio mrežu u 73. minuti.

Pobjedu je osigurao Tomislav Martinac koji je u 83. minuti dobio loptu pred vratima Rijeke koju mu je s desne strane poslao Mario Šitum. (Agencija VLM)