Dinamo ostao vodeći

Prvi ligaški poraz Hajduka: Lokomotiva pobijedila umorne Splićane!

Lokomotiva je u derbiju 5. kola HNL-a zasluženo slavila protiv Hajduka 2:0. Mladi Zagrepčani nanijeli su tako Splićanima prvi poraz i preskočili ih na prvoligaškoj ljestvici...

Strijelci za Lokose bili su Kramarić Boras, a zbog drugog gola još neko vrijeme mogli bi se vući repovi. Naime, Boras je poentirao iz zaleđa.

Krstičević je uoči ovog zahtjevnog gostovanja imao dosta problema s igračima koji su tijekom tjedna nastupali za reprezentaciju. Maglica nije ni doputovao u Zagreb, no trener Hajduka ipak je, usprkos umoru i nekim ozljedama, od prve minute krenuo s trojkom Maloča, Andrijašević i Caktaš.

Prvo poluvrijeme ponudilo je pravu uspavanku za one željne prilika i golova, odnosno taktičko nadmetanje koje je zadovoljilo gledatelje sklone analitičkoj strani nogometa. Impresivno je Hajduk igrao presing, ponovo čupao i orao za svakom izgubljenom loptom počevši iste sekunde kada je ona – izgubljena.

Bijeli su mogli do ranog vodstva u 10. minuti, kad je Andrijašević ubacio zdesna, ali Milović glavom nije najbolje zahvatio loptu u neposrednoj blizini domaćih vrata. Minutu kasnije Vuković je fantastično dubinski proigrao Vukušića koji kreće sam prema Lovriću, no previše se kapetan Hajduka potrošio u sprintu i završnica je bila nikakva - tek je dodao loptu u ruke vrataru Lokosa.

Momci Tomislava Ivkovića u samom finišu prvog dijela uspjeli su se osloboditi presinga Splićana i brzom kombinacijom stići do vodstva. Musa je lijepo ubacio s lijeve strane, a Kramarić glavom matirao Blaževića.

Od 46. minute Krstičević je krenuo s Milićem umjesto umornog Andrijaševića, a ubrzo je Ozobić zamijenio nevidljivog Oremuša. Iscrpljenost Hajdukovih nogometaša bila je sve očiglednija, što je Lokomotiva iskoristila i preuzela ulogu sastava koji protivniku ne daje disati i praktički radi pritisak već na zadnju liniju.

U 53. minuti Bručić je centrirao slijeva, Blažević odbio do Brozovića čiji šut nije bio najprecizniji, ali 'pronašao' je Borasa. Veznjak Lokomotive krasno se snašao i petom proslijedio loptu u mrežu, no Hajduk je u toj situaciji oštećen – Boras se nalazio u zaleđu.

Bilo je evidentno da će se Hajduk teško vratiti, stoga ne čudi da je jedina konkretna situacija do kraja utakmice bila greda Vukovića iz slobodnog udarca s 20-ak metara, nakon koje Caktaš ne uspijeva pospremiti odbijenu loptu u mrežu.

Mladi Josip Radošević bio je razočaran porazom, no nije tražio alibi.

„Istina da smo bili umorni, ali prije svega su nas poremetile propuštene šanse na početku dvoboja. Čestitam Lokomotivi na zasluženoj pobjedi.“

Lokomotivu u sljedećem kolu čeka pravo iskušenje kod Slaven Belupa u Koprivnicu, dok će Hajduk novu pobjedu tražiti na svom Poljudu protiv Osijeka.

Tijek utakmice: Lokomotiva - Hajduk 2:0 (Kramarić 43', Boras 53')

90' Utakmica je završena. Lokomotiva je pobijedila Hajduk 2:0.

90' Ivan Lovrić ušao je kod Lokomotive umjesto Bručića.

89' Kod Lokomotive Šitum je ušao umjesto Kramarića, a Krstičević je pak uveo mladog Kiša za Radoševića.

81' Vuković je prebacio živi zid iz slobodnog udarca s 20-ak metara, no Lokomotivu je spasila greda. Odbijenu loptu Caktaš nije uspio poslati u mrežu.

80' Pejić je pucao izvana, ali neprecizno.

66' Umorni Splićani nemaju pravog odgovora na igru svježih i prilično agresivnih domaćina.

53' GOOOL!!! Bručić je ubacio s lijeve strane, Blažević odbio na nogu Brozovića koji je pucao neprecizno, no lopta je stigla do Borasa koji ju je petom proslijedio u mrežu. Lijepi pogodak mladog veznjaka, ali čini se kako je bio u zaleđu.

51' Domaći trener Ivković uveo je Pejića umjesto Mrzljaka.

49' Druga izmjena kod Hajduka - izlazi Oremuš, a ulazi Ozobić.

46' Počeo je nastavak susreta. Krstičević je uveo Milića umjesto Andrijaševića.

43' GOOOL!!! Musa je precizno ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu za Kramarića, koji lijepo pogađa glavom.

27' Antolić je imao šansu pucati s 15-ak metara, ali dugo se namještao i obrana Splićana otklonila je eventualnu opasnost.

26' I dalje bez pravih šansi na Maksimiru. Oba sastava igraju jako oprezno.

11' Vuković je fantastično proigrao Vukušića koji je krenuo sam prema Lovriću, no dosta se potrošio u sprintu i pucao je tek u ruke vratara Lokomotive.

10' Andrijašević je lijepo ubacio s desne strane na drugu vratnicu, gdje Milović glavom nije najbolje zahvatio loptu.

7' Početno ispitivanje snaga, bez konkretnih situacija. Na tribinama je oko dvije i pol tisuće gledatelja, a Splićani po običaju imaju bučnu podršku Torcide.

1' Utakmica je počela. Kod Hajduka su ipak startali i Maloča i Caktaš.

0' Izašli su službeni sastavi.

Lokomotiva: Igor Lovrić - Samateh, Barbarić, Mesarić, Musa - Boras, Antolić, Mrzljak (od 51. Pejić), Brozović, Bručić (od 90. Ivan Lovrić) - Kramarić (od 89. Šitum).

Hajduk: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Andrijašević (od 46. Milić), Radošević (od 89. Kiš) - Oremuš (od 49. Ozobić), Vuković, Caktaš - Vukušić.

Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica).