Derbi kola 'modrima'

Pogledajte je li Beqiraj bio u zaleđu kod prvog gola Dinama!

U derbiju 15. kola prve HNL Dinamo je pobijedio Split 3:0 u Parku mladeži, dok su u Kranjčevićevoj Zagreb i Cibalia remizirali 1:1...

Strijelci za "modre" bili su Fatos Beqiraj (68.), Lucho Ibanez (78.) i Domagoj Vida (81.).

U prvom poluvremenu gledali smo tvrdu i opreznu igru obje momčadi. Utakmica se otvorila tek u drugom dijelu. Dinamo je poveo preko Fatosa Beqiraja u 68. minuti. Ibanez je probio po lijevoj strani, uputio je prizeman centaršut u peterac Splita, a Beqiraj je u maniri rasnog golgetera jednim dodirom prebacio iznenađenog vratara Splita Vukovića. Ostaje otvorenim je li Beqiraj bio u zaleđu prilikom upućivanja lopte Ibaneza pred gol Splita? Teško je za reći budući da kamere ne stoje u idealnom kutu, ali već vidimo kako će ova odluka sudaca u sljedećih nekoliko dana podići "prašinu".

Tri minute kasnije branič Splita Igor Budiša zaradio je drugi žuti karton i morao je izaći iz igre. Od tog trenutka Split je u potpunosti pao, a Dinamo je zavladao terenom. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak "modrih".

Konačna odluka pala je u 78. minuti. Ibanez je prošao po lijevoj strani, „lažnjakom“ se riješio pratitelja i potom desnom nogom iskosa s lijeve strane pogađa dalji gornji kut Vukovića. Doista je to bio sjajan pogodak. Tri minute kasnije Domagoj Vida postavio je konačnih 3:0 pogotkom glavom nakon ubačaja iz kornera.

Dinamo je u Parku mladeži upisao 13 prvenstvenu pobjedu i sada bježi prvim pratiteljima Splitu i Hajduku deset bodova, no „bijeli“ imaju utakmicu manje, sutra ih očekuje ogled s Lokomotivom u Zagrebu. Kako god ta utakmica prošla teško da Hajduk može dostići prednost Dinama, koji nakon osvajanja tri boda u Parku mladeži do kraja prvenstva nema ozbiljnijeg gostovanja. Maminjo sada može mirno spavati, ako je uopće bio zabrinut...

Remi Zagreba i Cibalije

U prvoj utakmici 15. kola Prve HNL Zagreb i Cibalia odigrali su u Kranjčevićevoj 1:1. Cibalia je povela pogotkom Vlatka Šimunca u 70. minuti, a Zagreb je izjednačio osam minuta kasnije pogotkom Ante Mitrovića.

Vinkovčani tako i četvrto kolo zaredom ne znaju za poraz, imaju dvije pobjede i dva remija, dok je Zagreb upisao prvi bod nakon tri uzastopna poraza (Inter, Split, Dinamo).

* svi izvještaji i snimke utakmica MaxTV Prve lige nalaze se

OVDJE

RNK Split - GNK Dinamo 0:3 (0:0)

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Domagoj Vučkov (Rijeka)

Gledatelja: 4000

Split: Vuković - Marčić, Vidić, Križanac, Hrgović - Erceg, Budiša, Vitaić, Obilinović (od 79. Čapić) - Čop (od 84. Golubović), Rebić (od 63. Baraban)

Dinamo: Lončarić - Leko (od 46. Vida), Cufre, Tonel, Ibanez - Calello, Badelj, Alispahić, Kovačić - Beqiraj (od 85. Rukavina), Krstanović (od 80. Ademi)

Žuti kartoni: Hrgović (52.), Budiša (55., 71.) / Krstanović (24.), Alispahić (33.), Kovačić (71.)

Isključenje: Budiša (71.)

Strijelci: 0:1 Beqiraj (68.), 0:2 Ibanez (78.), 0:3 Vida (81.)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmic Dinamo je pobijedio Split 3:0.

89' Odlična šansa za Vidu, no puca preko gola.

79' GOOOL!!! 3:0 za Dinamo. Vida postiže pogodak nakon ubačaja iz korenera.

78' GOOOL!!! Dinamo je poveo 2:0 golom Lucha Ibaneza. Argentinac je probio po lijevoj strani, okrenuo lažnjak na desnu nogu i sjajnim udarcem pogodio lijevi gornji kut vrata Splita.

70' Drugi žuti karton za Igora Budišu. Split će do kraja utakmice biti s igračem manje. Žuti karton i za Matea Kovačića.

67' GOOOL!!! Strijelac je Beqiraj, Dinamo je poveo 1:0. Ibanez je prizemno nabacio s lijeve strane, a Beqiraj u maniri rasnih golgetera jednim dodirom prebacio je loptu preko iznenađenog vratara Splita.

65' Badelj je prošao po desnoj strani, pa ekrenuo na lijevo i otvoro si prostor za udarac lijevom nogom nekih 11-12 metara iskosa s lijeve strane, no lopta je otišla pokraj desne stative Splita.

64' Molgo je biti opasno za Dinamo. Baraban je u kontri povukao sam prema golu "modrih", no uradio je to prilično sporo, pa su ga zatvorila dva igrača Dinama i šansa je propala.

54' Slobodan udarac za Dinamo na rubu šesnaeterca Splita. Udarac Alispahića zakačio je nekog u živom zidu domaćina.

52' Još jedna odlična šansa za Dinamo. Alispahić je ubacio pred gol Splita iz slobodnog udarca, najviši je Krstanović koji glavom spušta loptu za Tonela, ovaj puca no lopta se odbija opet do Krstanovića koji dobro puca iz mrtvog kuta, ali netko od Splitovaca čisti s gol-crte. Lopta se odbila do Beqiraja, no crnogorski napadač loše je prihvatio loptu i šansa odlazi u nepovrat.

50' Prva šansa na utakmici. Krstanović je prošao s desne strane, Splitovci su tražili zaleđe, ali pomoćni sudac se nije oglasio, pa ubacio u peterac Splita, no Fatos Beqiraj bio je prekratak za koji centimetar.

46' Jurčić je izveo Leku, a uveo Domagoja Vidu, koji će zaigrati na poziciji desnog beka.

45' Kraj poluvremena u kojem nismo vidjeli golove, a niti jednu ozbiljniju šansu.

33' Odličan udarac Hrgovića iskosa s lijeve strane prohujao je pokraj lijeve stative Lončarića.

32' Žuti karton za Alispahića.

27' Dobar udarac Alispahića, lopat je fijuknula preko grede.

25' Žuti karton za Krstanovića.

21' U posljednjih desetak minuta nije bilo šansi, lopta se uglavnom kretala na sredini terena.

11' Solidan udarac Čopa s distance, ali Lončarić sigurno hvata loptu.

4' Prekršaj za Split na desnom boku. Ubačena lopta u peterac prohujala je kroz 'buket' igrača.

1' Utakmica je počela.

Održana je minuta šutnje za poginule u Vukovaru i Škabrnji tijekom Domovinskog rata.

Kruno Jurčić ipak je napravio nekoliko izmjena u odnosu na momčad koja se očekivala da će zaigrati u Parku mladeži.

Sastavi:

Split: Vuković - Marčić, Vidić, Križanac, Hrgović - Erceg, Budiša, Vitaić, Obilinović - Čop, Rebić

Dinamo: Lončarić - Leko, Cufre, Tonel, Ibanez - Calello, Badelj, Alispahić, Kovačić - Beqiraj, Krstanović

U prvoj utakmici 15. kola Prve HNL Zagreb i Cibalia odigrali su u Kranjčevićevoj 1:1. Cibalia je povela pogotkom Vlatka Šimunca u 70. minuti, a Zagreb je izjednačio osam minuta kasnije pogotkom Ante Mitrovića. Vinkovčani tako i četvrto kolo zaredom ne znaju za poraz, imaju dvije pobjede i dva remija, dok je Zagreb upisao prvi bod nakon tri uzastopna poraza (Inter, Split, Dinamo).

----------------------------------------------------------------------------

„Crveni“ trenutačno drže treće mjesto na ljestvici sa sedam bodova zaostatka za vodećim Dinamom, dok su bodovno izjednačeni s drugoplasiranim gradskim rivalom Hajdukom. Trener Splita Tonći Bašić najavljuje pohod na svi tri boda s kojima bi zakomplicirali prvenstvo. Ako se prisjetimo prošlosezonske utakmice ova dva takmaca u Parku mladeži, u kojoj je Dinamo slavio pogotkom Adriana Calella, možemo očekivati pravo kreševo, zanimljivu i potpuno neizvjesnu utakmicu do posljednjeg sučevog zvižduka.

Iako se nije sasvim oporavio od ozljede koljena, u sastavu „crvenih“ vraća se Ivica Križanac. Najbolji igrač Splita odlučio je stisnuti zube i odigrati utakmicu pod injekcijama. Križanac je pravi nogometni ratnik i nipošto nije htio propustiti obračun s aktualnim prvakom. Od standardnih igrača Bašiću će nedostajati Predrag Šimić.

S druge strane, trener Dinama Kruno Jurčić neće moći računati na svojeg najboljeg igrača Sammira. Brazilac se trenutačno nalazi negdje između „neba i zemlje“, jednim dijelom je suspendiran, a drugim ozlijeđen. Kako god, neće istrčati na travnjak Parka mladeži, ali mogao bi u utorak na Santiago Bernabeuu, gdje slavni Real Madrid dočekuje Dinamo u petom kolu utakmicama po skupinama Lige prvaka. Šime Vrsaljko još se nije oporavio od ozljede, no u momčad „modrih“ vraća se Portugalac Tonel, a nakon dužeg vremena spreman je i Mehmed Alispahić, koji bi mogao ući u igru u drugom dijelu utakmice. Prvi vratar „modrih“ Ivan Kelava imao je manjih problema s ozljedom, no bez problema odradio je posljednji trening i bit će spreman za ogled sa Splitom.

Najvjerojatniji sastavi:

Split: Vuković – Marčić, Križanac, Vidić, Hrgović – Erceg, Vitaić – Obilinović, Baraban, Čop – Golubović.
Trener: Tonći Bašić

Dinamo: Kelava – Vida, Tonel, Šimunić, Ibanez – Leko, Calello – Rukavina, Badelj, Kovačić – Beqiraj.
Trener: Kruno Jurčić