Prva HNL, 2. kolo

Ibanez i Sammir potopili Vinkovčane; Rijeka i Osijek pobijedili Lučko i Istru

U drugom kolu Prve HNL Dinamo je na Maksimiru pobijedio Cibaliju 2:0 pogocima Ibaneza i Sammira…

Dinamo je u drugom kolu Prve HNL dosta teško pobijedio Cibaliju 2:0 pogocima Luisa Ibaneza u 27. minuti i Sammira u 86. minuti.

„Modri“ ponovno nisu blistali na kišom natopljenom maksimirskom travnjaku, teško su stvarali šanse, a za pogodak Ibaneza „najzaslužniji“ je vratar Cibalije Matković koji je katastrofalno pogriješio. Ibanez je, čini se, htio centrirati s lijeve strane, tridesetak metara od vrata Cibalije, no lopta je poletjela prema golu.

Kada se činilo da će Matković bez većih problema uhvatiti loptu, ona je produžila svoj put prema njegovoj mreži.
Cibalia je u dva navrata opasno zaprijetila preko Dine Kresingera i Mladena Bartolović, no momčad Stanka Mršića pala je na fizičkom planu nakon što je u 65. minuti isključen Pulić zbog udaranja Ibaneza.

Od toga trenutka igralo se samo na jedna vrata. Sammir je iskoristio brojčanu nadmoć domaćih u 86. minuti. Rukavina je na rubu šesnaesterca Cibalije ostavio loptu za Sammira, a ovaj je odmjerenim udarcem lijevom nogom pogodio donji lijevi kut Matkovića.

U preostala dva današnja susreta Osijek je pobijedio Istru na gostovanju u Puli 1:0 pogotkom Ivana Miličevića u 37. minuti. Rijeka je na Kantridi slavila istovjetnim rezultatom protiv Lučkog. Jedini pogodak na utakmici postigao je Damir Kreilach u 9. minuti.

6.8. Slaven Belupo Dinamo Zagreb

Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio Cibaliju 2:0. Osijek je slavio s 1:0 u Puli, dok je Rijeka istovjetnim rezultatom pobijedila Lučko na Kantridi.

86' GOOOL!!! Dinamo je okrunio brojčanu premoć pogotkom Sammira koji je prizemnim udarcem s petnaestak metara pogodio desni donji kut Matkovića. Rukavina je lijepo ostavio loptu za Sammira koji je pucao lijevom nogom.

83' Druga izmjena Dinama. Kovačić izlazi, ulazi Badelj.

83' Sudac Vučković poništio je pogodak Sammira iz slobodnog udarca. Nije jasno zbog čega. Čini se da je sudio prekršaj Beqiraja u živom u zidu.

72' Ibanez umalo pogađa lijevi gornji kut Matkovića iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

70' Sammir je odlično podvalio loptu Beqiraju, ali ovaj ne prima dobro loptu, pa obrana Cibalije na vrijeme čisti.

67' Druga izmjena u momčadi Cibalije. Izašao je Čuljak, a ušao Šimunac.

65' Puli samo što je ušao dobio je crveni karton. Pulić je udario Ibaneza,  a glavni sudac Vučković odmah se mašio za džep i izvukao crveni karton.

60' Prva izmjena Dinama. Umjesto Krstanovića ušao je Beqiraj.

57' Prva izmjena Vinkovčana. Vitaić izlazi, Pulić ulazi.

54' Prva dobra šansa Dinama u drugom poluvremenu. Ibanez je opet dobro centrirao s lijeve strane, no Rukavina ne zahvaća dobro loptu glavom, pa ona odlazi pokraj Cibalijinih vrata.

51' Dobra šansa za Cibaliju. Kresinger puca prizemno malo pokraj Kelavine desne stative s nekih 18 metara.

49' Oštar prizemni udarac Radotića iskosa s desne strane Kelava smireno kroti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru.

Kraj prvog poluvremena u Zagrebu, Puli i Rijeci. Dinamo, Rijeka i Osijek odlaze na odmor s vodstvom od 1:0.

43' Sammirov je u solo prodoru s desne strane prešao tri Cibalijina igrača, no Matković je pravovremenim istrčavanjem i skokom u noge odneo loptu ispred Dinamova Brazilca.

40' Krstanović nije iskoristio oštar centaršut Ibaneza s lijeve strane. Lopta je prohujala u gol-aut.

GOOOL!!! Osijek je poveo u Puli pogotkom Ivana Miličevića u 37. minuti.

36' Poništen pogodak Krstanovića zbog zaleđa.

33' Rukavina je sam izbio pred Matkovića, pokušao ga je lobati, no nije dobro zahvatio loptu, pa je vratar Cibalije obranio nogom...

26' GOOOL!!! Dinamo je poveo pogotkom Ibaneza nakon katastrofalne pogreške Cibalijina vratara Matkovića koji je loše procijenio putanje loptu. Ibanez je opalio s nekih tridesetak metara iskosa s lijeve strane, i kad se činilo da će to Matković lako ukrotiti, lopta je završila u mreži.

23' Prva ozbiljnija prijetnja Cibalije. Vida je jednu dugu loptu loše primio na centru igrališta, to je iskoristio Kresinger sjurivši se u šesnaesterac Dinama, odigrao je petom povratnu prema Bartoloviću koji s vrha šesanesterca iz prve loše puca nebu pod oblake.

16' Prva izglednija šansa Dinama. Ibanez je dobro probio po lijevoj strani, odigrao povratnu na Krstanovića, no ovaj se nije dobro snašao, pa je lopta završila u gol-autu.

13' Dobar udarac Calella s distance završio je nedaleko od vratnice Matkovića.

12' Opasna situacija pred golom gostiju završila je zaleđom Ivana Krstanovića koji je, čini se, malo požurio utrčati u prazan prostor na dodavanje Rukavine.

GOOL!!! Rijeka je povela protiv Lučkog 1:0 u 9. minuti. Strijelac je bio Damir Kreilach.

7' Za sada nema ozbiljniji prijetnji na obje strane. Cibalia se uspješno brani, Dinamovi napadi uglavnom završavaju na dvadesetak metara od gola Cibalije.

1' Utakmica je započela. Dinamo je od prve sekunde krenuo agresivno prema vratima Cibalije.

---------------------------------------------------------------------------------------

Trener Dinama Krunoslav Jurčić najavio da će malo ispremiješati momčad za prvenstvenu utakmicu s vinkovačkom Cibalijom, pa će tako u odnosu na utakmicu u Helsinki od prve minute zaigrati Mateo Kovačić, Ivan Tomečak, Ante Rukavina i Adrian Calello.

U preostala dva današnja susreta sastaju se Istra i Osijeka te Rijeka i Lučko.