Teške pripreme ili...

Neočekivano: Hajduk izgubio od slabašnog trećeligaša iz Livna!

Evo prve gorke pilule za Krasimira Balakova, Hajduk je u trećoj pripremnoj utakmici pretrpio prvi poraz...

Bijeli su sa 2:3 (1:1), pred dvije tisuće gledatelja, izgubili od slabašnog BiH trećeligaša Troglava. Znamo za teške treninge i olovne noge, i prije utakmice Balakov je održao dva treninga, ali poraz u Livnu ima gorak okus.

>>  Tugom obavijeni Hajduk nastavio s pobjedama, briljirali Vukušić i Luštica

Domaći su došli u vodstvo nakon što je Kalinić u 7. minuti u kaznenom prostoru srušio Peraicu, a Danko Krivić je bio precizan s bijele točke. Vidjelo se kod bijelih da su umorni, nije bilo siline u igri, teški treninzi u Kupresu uzeli su svoj danak. Ipak, u 19. minuti, dodavač je bio Andrić, Ahmad Sharbini je poravnao. U drugom dijelu Balakov je poslao novu postavu, ali u 51. minuti novi šok za bijele, Troglav je poveo s 2:1.

Semren, desetka domaćih, iz slobodnog udarca postigao je spektakularan pogodak pogodivši desni gornji kut Subašićevih vratiju. A u 55. minuti Josip Brdar povisio je na 3:1 protiv potpuno dezorijentiranog Hajduka. Šokirani bijeli počeli su jurišati ne bi li izbjegli sramotu u Livnu. U 71. minuti Pešić je smanjio na 3:2, ali više od toga postava koja je bila na travnjaku nije uspjela.

Hajduk je u spomen na preminulog legendarnog trenera Tomislava Ivića istrčao s crnim florom na rukavu, utakmica je započela minutom šutnje. A sa velikim zanimanjem kompletna uprava Hajduka na čelu s predsjednikom Hrvojem Malešom došla je u Livno pogledati svoju momčad, stigao je i dio Nadzornog odbora...

Hajduk: Kalinić – James, Miličević, Glumac, Lima – Oremuš, Andrić, K. Ljubičić, An. Sharbini – Vukušić, Ah. Sharbini. Drugo poluvrijeme: Subašić, Župan, Maloča, Mić, Kukoč – Pešić, Andrijašević, Luštica, Tomasov – Vuković, Tokić. Trener Krasimir Balakov.

Troglav: Gelo – Dar. Krivić, Orman, Šandar, Dan. Krivić – Milak, Pavić – Crnjak, Semren, Kaić – Peraica. Još su igrali Matan, Šarić, Maždar, Sučić, Ivković, Granić, Vejzagić i Brdar. Trener Vinko Vukoja. (Agencija VLM)