breaking news !: UŽIVO Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Jedva bolji od 'Lokosa'

Dinamo teže od očekivanog: Beqiraj odlučio utakmicu!

Teže nego što se očekivalo, Dinamo je u devetom kolu Prve HNL pobijedio „sestrinsku“ Lokomotivu 2:1…

Dvostruki strijelac za „modre“ bio je Fatos Beqiraj, dok je pogodak za Lokomotivu postigao Filip Škvorc.

Trener Dinama Krunoslav Jurčić najavio je da će protiv Lokomotive poslati na travnjak momčad koja će se u utorak suprotstaviti Lyonu u drugom kolu skupine D Lige prvaka. Dinamo je zaigrao u sastavu: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Šimunić - Badelj, Leko - Kovačić, Sammir, Ibanez – Rukavina.

Ako Jurčić ne promijeni mišljenje, to znači da Josip Šimunić ipak neće startati od prve minute protiv Lyona. Šimunić je protiv Lokomotive ušao u igru tek pred kraj utakmice. No, vidjet ćemo što će se dogoditi, do utorka još ima dosta vremena…

Dinamo je od prve minute zaigrao ofenzivno, redale su se šanse „modrih“ pred vratima Lokomotive, no vratar Lokomotive Mitrović odličnim je intervencijama sačuvao svoju mrežu netaknutom. U jeku Dinamovih napada Lokomotiva je iznenađujuće povela u 26. minuti pogotkom Filipa Škvorca, koji je prije nekoliko tjedana došao u Lokomotivu na posudbu upravo iz Dinama. Nino Bule probio je po lijevoj strani, odigrao povratnu na rub šesnaesterca, a Filip Škvorc odmjerenim udarcem pogađa desni gornji kut vrata Ivana Kelave.

Možda i ključan trenutak utakmice dogodio se u 36. minuti kada je umjesto ozlijeđenog Ivana Tomečaka ušao, kasnije se pokazalo, vrlo raspoloženi Fatos Beqiraj. Već minutu nakon ulaska Beqiraj je izjednačio na 1:1. Milan Badelj odlično je centrirao s desne strane, a Beqiraj u maniri starih engleskih centarfora trzajem glave poslao mrežu u donji desni kut Lokomotive.

Početkom drugog poluvremena Dinamo je krenuo još ofenzivnije prema vratima Lokomotive, što se „modrima“ ispatilo već u 50. minuti. Sammir je prošao kroz centralni dio Lokomotivine obrane i u trenutku kad je izašao pred Mitrovića nesebično je proigrao Beqiraja kojem nije bilo teško poslati loptu u nebranjenu mrežu.

Do kraja utakmice Dinamo je mirno održao stečenu prednost i uknjižio nova tri boda.

Bila je to osma pobjeda „modrih“ u devet odigranih kola Prve HNL. Dinamo čvrsto drži prvo mjesto ispred Hajduka sa osam bodova prednost, ali i utakmicom više. Hajduk u devetom kolu dočekuje na Poljudu Slaven Belupo.

90' Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio Lokomotivu 2:1.

90' Sammir je odmjerenim udarcem pogodio desnu stativu vrata Lokomotive.

87' Izlazi Badelj, ulazi Šimunić.

78' Ibanez oštrim udarcem iskosa s lijeve strance pogađa vanjski dio Lokomotivine mreže.

68' Izlazi Rukavina, ulazi Šitum.

63' Topovski udarac Ibaneza s tridesetak metara Mitrović izbacuje u korner.

54' Isključenje!!! Lokomotiva nastavlja utakmicu s igračem manje. Mlinar je dobio drugi žuti karton nakon prekršaja na Badelju.

50' GOOOL!!! Dinamo je poveo 2:1, ponovno je strijelac Beqiraj. Sammir je sjajno prošao kroz sredinu i kad je izašao pred Mitrovića nesebično je proigrao Beqiraja kojem nije bilo teško poslati loptu u nebranjenu mrežu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

45' Kraj prvog poluvremena. Igrači Lokomotive i Dinama odlaze na odmor s rezultatom 1:1. Lokomotiva je povela pogotkom Filipa Škvorca u 26. minuti, a izjednačio je Fatos Beqiraj u 41. minuti.

41' GOOOL!!! Dinamo je izjednačio na 1:1. Strijelac je Fatos Beqiraj. Badelj je ubacio s desne strane na vrh peterca Lokomotive, a Beqiraj je trzajem glavom pospremio loptu u desni kut Mitrovića.

40' Dobar udarac Ibaneza s distance završio je pokraj desne stative Lokomotive.

36' Jurčić vadi Ivana Tomečaka, koji je, čini se, ozlijeđen, a u igru ubacuje Fatosa Beqiraja.

32' Na Maksimiru u ovim trencima odjekuju petarde bačene sa sjeverne tribine.

26' GOOOL!!! Lokomotiva je povela pogotkom Filipa Škvorca, koji je prije nekoliko tjedana upravo iz Dinama stigao na posudbu u Lokomotivu. Bule je probio po strani, vratio povratnu loptu na rub šesnaesterca Dinama, a Filip Škvorc odmjerenim udarcem pogađa desni gornji kut Kelave.

23' U ovim trenucima sa sjevera dopiru pogrdna skandiranja na račun izvršnog predsjednika Dinama Zdravka Mamića, ali i vladajuće stranke na vlasti.

16' Prva šansa Lokomotive. Samateh je po desnoj strani probio te dobro centrirao, ali Tonel na vrijeme čisti.

9' Dvije šanse Dinama u jednoj akciji. Prvo je Rukavina izašao sam pred vratara Lokomotive, slično kao i protiv Reala, pucao je oštro iz prve, no vratar brani. Na odbijenu loptu naletio je Badelj i topovski opalio, no Mitrović opet brani. Doista dvije sjajne obrame vratara Lokomotive.

5' Prilika Rukavine, ali nema raspoloženog igrača da uputi udarac prema vratima Lokomotive.

3' Sammir izvodi slobodan udarac, ali Badelj puca visoko iznad gola.

1' Počela je utakmica između Lokomotive i Dinama. Igra se na Maksimiru, ali je Lokomotiva službeni domaćin.

Sastavi:

LOKOMOTIVA: Mitrović - Samateh, D. Škvorc, Komorski, Mesarić - Poljak, Brozović, Pivarić - Peko, Antolić - Bule.

Trener: Mario Tot

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Šimunić - Badelj, Leko - Kovačić, Sammir, Ibanez - Rukavina. Trener:

Krunoslav Jurčić

---------------------------------------------------------------------------------------

Nakon uspješno odrađenog posla u 1/16 finala Kupa Hrvatske, nogometaši Dinama vraćaju se obvezama u domaćem nogometnom prvenstvu. U Maksimiru igraju kao gosti protiv Lokomotive, a to će biti prilika da trener Kruno Jurčić uigra dobitnu kombinaciju za dvoboj s Lyonom u Ligi prvaka koji je na rasporedu u utorak u Francuskoj ili možda odmori ključne igrače, a priliku da onima koji do sada nisu skupili puno minutaže.

Dinamo je vodeća momčad prvenstva s 22 boda, Hajduk je drugi sa 17, a treći je Inter s bodom manje. Lokomotiva je deveta s 11 bodova.