Jurčić može odahnuti!

'Modri' bez pozdrava Boysima: Ruki i Krstanović 'slomili' Rijeku!

Dinamo je pogocima Ante Rukavine i Ivana Krstanović slavio 2:0 protiv Rijeke u 12. kolu Prve HNL…

Momčad Krune Jurčića u prvom poluvremenu nije stvorila niti jednu ozbiljniju šansu. „Modri“ su proigrali tek u drugom dijelu. Rukavina je poentirao u 56. minuti nakon asistencije Ivana Krstanovića. „Crouch iz Tomislavgrada“ pitanje pobjednika riješio je u 79. minuti. Bila je to najljepša akcija na utakmici. Vrsaljko je na desnoj strani odigrao dupli pas s Rukavinom, probio po strani do korner linije i zatim odigrao povratnu loptu prema usamljenom Krstanoviću, koji s vrha peterca Rijeke pogađa pod gredu Lisjaka.

Zanimljivo da igrači Dinama nisu pozdravili Bad Blue Boyse prije nego što su otišli u svlačionicu. "Bukvica" Zorana Mamića čini se da je urodila plodom. Dinamo je ovom pobjedom zadržao prednost od četiri boda u odnosu na drugoplasirani Hajduk.

Svi izvještaji i snimke utakmica MaxTv Prve lige nalaze se OVDJE.

----------------------------------------------------------------------------------

90' Kraj utakmice.

87' Alferez je zaradio crveni karton.

85' Strijelac prvog pogotka Rukavina izlazi, a ulazi Andrej Kramarić.

79' GOOOL!!! Krstanović je povisio na 2:0 za Dinamo. Rukavina i Vrsaljko su odigrali dupli pas, Vrsaljko probija po desnoj strani i odigrava povratnu za Krstanovića, koji s vrha peterca potpuno neometan pogođa pod gredu Lisjaka.

75' Izlazi Vukman, ulazi Valentino Stepčić.

72' Nakon odličnog prodora Sammir s centra igrališta, lopta je na kraju došla do Krstanovića, koji s ruba peterca puca pokraj Rijekinih vrata.

71' Izašao je Švrljuga, a ušao Kristijan Čaval.

68' Sammir je odlično proigrao Krstanovića kroz središnji dio obrane Rijeke, no Krstanović je loše prihvatio loptu i izgledna šansa odlazi u nepovrat.

65' Izlazi Križman, a ulazi Ivan Močinić.

63' Sa sjeverne tribine doletjela su pirotehnička sredstva na tartan stazu iza vrata Dinama.

57' GOOOL!!! Ante Rukavina doveo je u vodstvo Dinamo. Ibanez je dugom loptom proigrao Krstanovića, a ovaj glavom spušta loptu Rukavini koji iz neposredne blizine pogađa mrežu Rijeke.

54' Umjesto Beqiraja Jurčić uvodi Ivana Krstanovića.

50' Ivan Tomečak iz teške situacije, s nekih desetak metara od gola Rijeke, puca glavom pokraj gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo - Rijeka 0:0.

40' 'Modri" su sve nervozniji, nakon Leke žuti karton zaradio je i  Pokrivač.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je pogodak za Wolfsburg u drugoj minute utakmice s HSV-om. Šesti je to pogodak Mandžukića ove sezone u Bundesligi. U Hamburgu je trenutačno u tijeku deveta minuta utakmice, Wolfsburg vodi 1:0.

35' Žuti karton za Jerka Leku nakon što je na sredini terena izgubio loptu, a potom s leđa srušio Damira Kreilacha.

31' Nakon pola sata igre Rijeka bez problema odoljeva jalovim napadima Dinama. Lopta se uglavnom kreće na sredini terena, a sve akcije Dinama završavaju na rubu Rijekina šesnaesterca.

U preostalim subotnjim utakmicama 12. kola Prve HNL postignuti su sljedeći rezultati: Cibalia - Zadar 2:0, Karlovac - Lokomotiva 0:1, Osijek - Varaždin 2:2, Split - Istra 3:1, Slaven Belupo - Šibenik 1:0.

27' Iz igre izlazi Calello, a ulazi Ivan Tomečak.

23' Prva opasnija akcija Dinama završila je slabim udarcem Jerka Leke. Sammir je povukao loptu sa sredine terena, dobro je progirao Rukavinu, koji vraća povratnu loptu Leki, no ovaj ne puca iz prve nego komplicira i na kraju iz teške situacije puca preko vrata Lisjaka.

16' Bez ideje u obje momčadi i bez ijedne izglednije šanse protiče dosadašnji tijek utakmice.

5' Rukavina puca po zemlji s vrha šesnaesterca, vratar Rijeke sigurno brani.

1' Počela je utakmica.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje u spomen preminulog bivšeg hrvatskog rukometnog reprezentativca Iztoka Puca.

Sastavi:

DINAMO (4-4-2): Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Cufre - Leko, Calello, Sammir, Ibanez - Rukavina, Beqiraj

RIJEKA (4-2-3-1): Lisjak - Švrljuga, Datković, Baković, Tadejević - Kreilach, Vukman - Miloš, Gutierrez, Križman - Alferez