Jutro nakon šokantne informacije da je trener Dinama Ante Čačić izbacio kapetana Igora Bišćana iz prve momčadi, glavna je tema među nogometnim zaljubljenicima što je prethodilo neočekivanom bombom iz Maksimira.
Tri vijesti o kojima se priča
>> Drama u Dinamu: Čačić potjerao kapetana Bišćana iz kluba!
Prema našim izvorima, razlog neočekivanog sukoba trenera hrvatskog prvaka i igrača koji je slovio kao jedan od uzora ostalim članovima modre momčadi je prigovor Čačića Bišćanu da je odglumio ozljedu i ostavio ih na cjedilu uoči derbija s Hajdukom u Maksimiru.
Podsjetimo, iskusni stoper 'Modrih' je na posljednjem treningu uoči subotnjeg derbija lakše ozlijedio aduktor zbog čega je propustio okršaj sa Splićanima, a navodno se jako uvrijedio kada mu je trener prigovorio i optužio ga za 'izdaju' momčadi.
Čačić je na tom treningu Bšćana stavio u drugu momčad, a nakon toga se ovaj, slučajno ili ne, uhvatio za mišić.
Nije poznato jesu li već ranije postojale trzavice na relaciji Čačić-Bišćan, neki izvori kažu da je 33-godišnji kapetan znao komentirati Čačićeve treninge nazivati ih treningom za juniore i nikad lakšim pripremama. Vidjevši da polako gubi autoritet, Čačić je povukao radikalni potez, izbacio Bišćana iz prvog sastava i poslao ga da do daljnjega trenira s drugom momčadi, a za to je dobio podršku čelnika kluba.
"Za mene je Igor Bišćan gotova priča i tu se nema što dodati", kratko i jasno rekao je trener uoči utakmice sa Slaven Belupom.
Sportski direktor Dinama Zoran Mamić bio je nešto opširniji.
"Žao nam je što se situacija ovako rasplela i sve skupa je vrlo neugodna situacija za klub. Ipak, moramo poštivati odluku trenera koji je jasno rekao kako se radi o nepremostivim razlikama između njega i Bišćana", poručio je mlađi Mamić.
Oštro je poručio da na modrog stopera više ne računa, a vidjet ćemo hoće li se možda ipak predomisliti. Ako ne, mogao bi to biti kraj karijere vrijednog igrača Dinama, koji je u Maksimir stigao 1997. godine. 2000. je pojačao redove Liverpoola i nakon pet sezona otišao u Panathinaikos. 2007. godine vratio se u Zagreb i bio velik uzor suigračima i pravi profesionalac.
U lipnju 2010. odrekao se plaće nakon što se ozlijedio, a taj trend nastavio je i nakon nove ozljede. Svi su s nestrpljenjem iščekivali njegov proljetni povratak, no nakon tri nastupa (protiv Karlovca, Osijeka i Lučkog) dogodio se neočekivani obrat i trzavice s Čačićem, koje su ga, očito vrlo skupo koštale...