Čačić i dalje neporažen

Pula pozdravila zlatnu Sandru i izvrijeđala HNS: Dinamo slavio uz dva penala!

Dinamo je u 3. kolu HNL-a upisao drugu pobjedu. Modri su minimalno slavili (1:0) na gostovanju kod Istre i tako ostavili Puljane na tek jednom osvojenom bodu...

Junak Dinama ispao je Sammir koji je u 25. minuti pogodio s bijele točke. Zlobnici će reći da Modri zapravo mogu zahvaliti sucu Vučemiloviću, budući je u prvom dijelu dosudio još jedan penal za goste, kojeg je Jerku Leki obranio domaći vratar Prskalo. Ipak, treba se priznati kako je taj 11-erac pravilno 'sviran' nakon što je Čagalj u izglednoj šansi srušio Rukavinu, dok bi se o onom prvom, kad je Blagojević igrao rukom pred svojim vratima, eventualno dalo raspravljati.

U Puli, po običaju, sjajan ambijent. Na tribinama stadiona Aldo Drosina našlo se oko šest tisuća gledatelja koji su se nadali kako Istra 1961 može do boda protiv neuvjerljivog Dinama, a možda i većeg iznenađenja ako se u obzir uzme da su Zagrepčani u srijedu igrali u dalekoj Moldaviji.

Ipak, Dinamo je na kraju pobijedio, više na rutinu nego kroz neku dojmljivu igru. Nanijeli su Plavi tako Istri prvi poraz na domaćem terenu poslije 11 utakmica (osam pobjeda i tri remija) i sjajnog niza koji je trajao od 29. listopada 2011. godine, kad je u Puli slavio upravo - hrvatski prvak.

Ante Čačić krenuo je bez Badelja Kovačića, dok su Igoru Pamiću itekako nedostajali Havojić i Linić. Gosti su utakmicu otvorili pokušajem Vide glavom nakon kornera, koji je otišao malo iznad vrata.

Istra je prvu ozbiljniju akciju imala u 18. minuti, kad je Križman slijeva prizemnim udarcem pokušao iznenaditi Kelavu. U 25. minuti Pokrivač je ubacio iz prekida s desne strane, a Blagojević po sucu Vučemiloviću igrao rukom na svom petercu. S 11 metara precizan je Sammir, iako je Prskalo pogodio stranu - 0:1.

Razočarana domaća publika ispratila je sudačku odluku i pogodak Sammira nizom uvreda za HNS i Zdravka Mamića, a tužni su bili i kad je Kelava obranio pokušaj Roce za ekspresno izjednačenje. Grupa Dinamovih navijača odgovorila je s nekoliko baklji u terenu što je dovelo do kratkotrajnog prekida.

U 35. minuti Rukavina je pobjegao obrani Istre, a Čagalj ga ruši u svom kaznenom prostoru. Vučemilović je pokazao na bijelu točku, Čačić promijenio izvođača, a Jerko Leko - promašio. Točnije, Prskalo je obranio.

Tri minute kasnije erupcija veselja na pulskom stadionu. Ne, nije zabila Istra, niti je zabio Dinamo. Službeni spiker javio je sretnu vijest - Sandra Perković osvojila je prvo olimpijsko zlato za Hrvatsku nakon osam godina! Oduševilo je to gledatelje koji su našu Sandru nagradili zasluženim pljeskom.

Ubrzo je Roce propustio dovesti tribine u novi delirij, jer ne uspijeva kazniti grešku Kelave prilikom ispucavanja. Napadač Istre aktivan je i na otvaranju drugog poluvremena, kad iz slobodnog udarca prebacuje živi zid, ali Kelava sigurno hvata loptu.

Istra opet prijeti nakon sat vremena igre, kad je Sušić ušao u 16-erac gostiju zdesna i gađao suprotni kut, a Kelava vršcima prstiju izbacio u korner. U 64. minuti najveća šansa za Puljane - sjajno je Bačelić-Grgić tukao iz slobodnog udarca slijeva, taman na vrhu 16-erca. Ipak, Kelava fantastičnom paradom spašava Dinamo.

Pamić je pokušao uloviti bod uvođenjem Ottochiana umjesto Roce, kasnije i Ahmada Sharbinija koji je zamijenio Jugovića i predvodio napad Puljana posljednjih 15 minuta. Bezuspješno, Dinamo je ostao priseban, a Ante Čačić i dalje neporažen na plavoj klupi.

U drugom današnjem susretu Cibalia Inter remizirali su 1:1. Poveli su gosti pogotkom Šarića iz kaznenog udarca, a brzo je izjednačio Puljić.

Tijek utakmice: Istra - Dinamo 0:1 (Sammir 25' (11m))

90' Završena je utakmica. Dinamo je pobijedio Istru 1:0.

78' Posljednja izmjena i kod gostiju - Čop ulazi, Beqiraj izlazi.

75' Istra će loviti izjednačenje s Ahmadom Sharbinijem koji je zamijenio Jugovića.

64' Sjajno je Bačelić-Grgić pucao iz slobodnog udarca s vrha 16-erca, malo s lijeve strane, no Kelava krasnom paradom spašava Dinamo.

61' Čačić vadi Sammira, a uvodi Alispahića.

60' Pritisnula je Istra, pucao je s desne strane Sušić, a Kelava vršcima prstiju izbacio u korner.

57' Ottochian mijenja Rocu.

55' Prva izmjena kod Dinama - Peko ulazi umjesto Ademija.

51' Beqiraj je pobjegao po desnoj strani, no ubacio je previsoko da bi Rukavina na drugoj vratnici pospremio loptu u mrežu.

48' Roce je iz slobodnog udarca prebacio živi zid, ali Kelava sigurno hvata loptu.

46' Počeo je nastavak susreta.

45' Završeno je prvo poluvrijeme. Dinamo na odmor odlazi s vodstvom 1:0.

44' Kelava je pogriješio pri ispucavanju lopte, no Roce iz okreta propušta kazniti taj kiks.

38' Službeni spiker na stadionu u Puli javio je sretnu vijest - Sandra Perković osvojila je zlatnu olimpijsku medalju. Oduševljenje na tribinama i veliki pljesak za našu Sandru.

36' S bijele točke pucao je Leko, ali Prskalo brani!

35' Novi 11-erac za Dinamo, nakon što je Čagalj u izglednoj šansi srušio Rukavinu.

29' Kratkotrajni prekid utakmice, nakon što je na gostujuću tribinu stigla manja skupina koja je odmah po dolasku ubacila nekoliko baklji u teren.

28' Pokušao je uzvratiti Roce, no Kelava brani njegov udarac.

26' Razočarana domaća publika ispratila je sudačku odluku i pogodak Sammira nizom uvreda za HNS i Zdravka Mamića. U istoj minuti ozlijeđenog Stranatića u redovima Istre zamijenio je Sušić.

25' GOOOL!!! Domaći vratar Prskalo pogodio je stranu, ali Sammir ipak pogađa s bijele točke - 0:1.

24' Kazneni udarac za Dinamo, nakon što je Blagojević poslije jednog ubačaja igrao rukom pred svojim vratima.

18' Križman je s lijeve strane iskosa prizemnim udarcem pokušao iznenaditi Kelavu, no vratar Dinama izbacuje u korner.

11' Stadionom Aldo Drosina odzvanja 'HNS pe****, nogomet ste sj****'.

4' Vida je nakon kornera glavom pucao malo iznad grede.

3' Prvi ozbiljniji napad za Dinamo, ali Beqiraj je izborio tek udarac iz kuta.

1' Utakmica je počela.

0' Izašli su službeni sastavi.

Istra: Prskalo - Milić, Stranatić (od 26. Sušić), Čagalj, Budicin - Blagojević, Bačelić-Grgić, Jugović (od 75. Ah. Sharbini), Prgomet - Križman, Roce (od 57. Ottochian).

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pokrivač - J. Leko, Ademi (od 55. Peko) - Rukavina, Sammir (od 61. Alispahić), Ibanez - Beqiraj (od 78. Čop).

Sudac: Vučemilović.

---------------------------------------------------------------------

Tijek utakmice: Cibalia - Inter 1:1 (Puljić 59' / T. Šarić 57' (11m))

90' Završena je utakmica. Cibalia i Inter remizirali su 1:1.

59' GOOOL!!! Cibalia je ekspresno izjednačila pogotkom Jakova Puljića.

57' GOOOL!!! Inter je poveo iz 11-erca. Strijelac je Tomislav Šarić.

46' Počeo je nastavak susreta između Cibalije i Intera.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.