Prva HNL

Istra 'nokautirala' Cibaliju usred Vinkovaca, Lokosi uzeli bod na Kantridi

U četvrtom kolu Prve HNL Cibalia je izgubila u Vinkovcima od Istre sa 1:0...

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sandi Križman u 46. minuti. Cibaliji je to treći poraz u sezoni, a Istra je ostvarila prvu pobjedu.

Promjena trenera na klupi VK prvoligaša očito nije donijela očekivani pozitivni šok. Samir Toplak je smijenjen nakon prvog kola, a Željko Kopić je formalno preuzeo mjesto glavnog trenera u trećem kolu. Vinkovčani su imali dvije utakmice na domaćem terenu i očekivali su bogat ulov.

No, protiv Intera su najprije izvukli „mršavi“ bod, a protiv Istre stigao je i treći poraz. Jasno je da Vinkovčanima slijedi grčevita bitka za ostanak u društvu najboljih. S druge strane, Istra je ovom pobjedom nagovijestila bolje dane za pulskog prvoligaša.

Lokomotiva je ostala neporažena i nakon teškog gostovanja na Kantridi kod Rijeke. „Lokosi“ su poveli 2:0 golovima Brozovića (27) i Borasa (38), no Rijeka je uspjela izjednačiti preko Weitzera (52) i Benka (68). Domaći su zamalo posve preokrenuli utakmicu u svoju korist u posljednjih dvadeset minuta, no nisu uspjeli iskoristiti neke izgledne prilike, pa je završilo 2:2.