Slaven na bod od Hajduka

Dinamo slomio Istru, Split slavio remek djelom Duje Čopa

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Istru 4:1 u 28. kolu Prve HNL...

Strijelci za Dinamo bili su Josip Pivarić (22, 60), Mehmed Alispahić (27) i Nikola Pokrivač (63), dok je jedini pogodak za Istru postigao Sandi Križman u 41.minuti.

Zahvaljujući pravom remek djelu Duje Čopa Split je s 2:0 (1:0) svladao Zagreb, prekinuo niz od četiri pobjede zaredom s kojim je močad Dražena Beseka stigla u Park mladeži. Čop je pogodak postigao u 23. minuti, bio je to jedan od najljepših poteza sezone u Hrvatskoj ligi. Na rubu kaznenog prostora kroz noge je proturio loptu Mateu Pavloviću, tim potezom ga bacio na travnjak, zastao i onda odmjerenim pogodio suprotni kut Vidakovićevog vratiju. A pobjedu je odličnim pogotkom u posljednjoj minuti potvrdio Dražen Bagarić.

Remek djelo Duje Čopa

Split je dominirao cijelu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu kada su bili raspoloženi Čop, Pehar i Obilinović. Bila je to najbolja predstava Splita u proljetnom dijelu sezone.

"Moglo bi se reći da je ovo bila naša najbolja predstava. Nastavit ćemo se boriti za Europu dok imamo prigodu, čekat ćemo kiks Slaven Belupa", rekao je trener Splita Tonči Bašić.

Dražen Besek, Zagrebov trener, nije se previše uzbuđivao zbog poraza.

"Pobjeda Splita je zaslužena, a mi smo imali previše elemntarnih pogrešaka", kazao je Besek.

Slaven Belupo na bod od Hajduka

Slaven Belupo pobjedom protiv Zadra (2:0) napravio je veliki iskorak u borbi za Europu. Pogotke vrijedne tri boda postigli su Vugrinec majstorskim udarcem s 20-ak metara u 40. minuti te Šaban, nakon dodavanja Mujanovića, u 73. minuti.

Šabanu je to bio prvijenac u dresu Slavena Belupa, a varaždinski majstor postigao je svoj 128. HNL pogodak. Mogao je i jedan više, ali na samom početku drugog poluvremena traljavo izveden jedanaesterac, kojeg je izborio Mujanović, obranio mu je Gluić. Trener farmaceuta u najavi utakmice rekao je da ga ne zanima ljepota, nego isključivo rezultat i to se pokazalo kao dobitna kombinacija.

"Prvih pola sata igrali smo u velikom grču, trebala nam je majstorija Vugrinca, a poslije nam se otvorilo", izjavio je Roy Ferenčina, koji je svjestan da je Split i dalje u igri, ali da njegova momčad s obzirom na četiri boda prednosti u zadnja dva kola ulazi ovisan o sebi.

Trener Zadra, čija je momčad imala nekoliko solidnih prilika tijekom ne baš prekvalitetne utakmice, riječima da želi Slavenu dobre nastupe u Europi puno je toga rekao, a u osvrtu na dvoboj u Koprivnici je istaknuo da je domaćin odigrao nešto bolje.

"Zabili su dva gola, a za to se i igra", izjavio je Dalibor Zebić. (Agencija VLM)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Dinamo - Istra 4:1.

69' Krstanović je pogodio stativu.

63' GOOOL!!! Pokrivač je povisio na 4:1 udarcem s vrha šesnaesterca.

60' GOOOL!!! Pivarić je povisio na 3:1 za Dinamo. Bio je to drugi pogodak mladog igrača "modrih" na utakmici.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo - Istra 2:1.

41' GOOOL!!! Istra je smanjila na 2:1. Sandi Križman sjajno je pucao iskosa s desne strane i pogodio desni donji kut Ivana Kelave.

28' Samo što su igrači Istre krenuli s centra, "modri" su im oduzeli loptu. Tomečak se potom sjurio prema šesnaestercu Istre i gromovitim udarcem pogodio gredu.

27' GOOOL!!! Alispahić je povisio na 2:0. Dinamov veznjak je pucao, a netko od igrača Istre skrenuo je loptu glavom i tako prevario svojeg vratara.

22' GOOOL!!! Dinamo je poveo golom Josipa Pivarića. Mladi bek "modrih" pucao je iskosa s lijeve strane s vrha šesnaesterca, lopta se odbila od travnjaka i prevarila Prskala.

21' Alispahić je loše izveo slobodan udarac s nekih 18-19 metara. Lopta se od živog zida odbila u korner.

11' Prva izgledna šansa na utakmici. Mateo Kovačić pucao je s vrha šesnaesterca potpuno neometan, no prilično je to traljavo učinio, pa vratar Istre nije imao većih problema ukrotiti loptu.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Šimunić, Pivarić - Leko, Kovačić - Tomečak, Sammir, Alispahić - Krstanović
Istra 1961: Prskalo - Sušić, Barbarić, Stranatić, Milić - Anđelković, Batarelo - Križman, Rivić, Ottochian - Belle

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.