Dosta spornih odluka

Vatreni remi u Puli: Hajduk izgubio dva važna boda, Tudor isključen!

25. kolo HNL-a zaključeno je utakmicom u Puli.

Istra 1961 i Hajduk odigrali su 1:1 u posljednjoj utakmici 25. kola HNL-a. Ishod je to kojim su puno nezadovoljniji Splićani, budući da su izgubili dva boda u praćenju Dinama (Modri sada imaju osam bodova prednosti uoči posljednjih 11 kola).

Hajduk nije mogao ni poželjeti ljepši početak - u šestoj minuti Jozinović šalje loptu u prostor za Andrijaševića, ovaj ljevicom ubacuje na prvu vratnicu gdje nezadrživi Anton Maglica glavom zabija za 0:1. U nastavku prvog dijela Bijeli su kontrolirali utakmicu, a Istra bezidejno pokušavala stići do pogotka.

I onda, u 36. utakmici, situacija koja je izazvala dosta kontroverzi. Lopta je bila u šesnaestercu Hajduka, Bradarić ju je neuspješno pokušao izbiti te je pogodio (i ozlijedio) vratara Stipicu i sebe (obojica morali izaći iz igre, zamijenili ih Sušić i Tomić). U duelu Batarela i Nižića igrač Istre je pao, a sudac Fran Jović iz Zagreba brzopotezno pokazao na bijelu točku. Prekid je trajao čak šest minuta, dok se ukazivala pomoć Stipici, a onda je Tomislav Havojić namjestio priliku i pogodio donji lijevi kut Hajdukova gola za poravnanje - 1:1.

U nastavak utakmice Hajduk je krenuo jednako žustro kao i na početku dvoboja, a prvo veće uzbuđenje vidjeli smo u 58. minuti. Radonjić se ubacio između vratara Tomića i Milovića, ovaj prvi ga ruši u trenutku kad ga je napadač Istre htio zaobići, ali Jović sada ostaje nijem. Situacija je ovo koja je neodoljivo podsjećala na nedavno isključenje Wojciecha Szczesnyog u utakmici s Bayernom, dojam je da je ovo bio puno čistiji jedanaesterac nego onaj dosuđeni u prvom dijelu i izgledalo je kao klasična kompenzacija.

Pašalić i Radonjić promašili dva najveća zicera

Dvije minute kasnije Pašalić je s dva metra promašio prazna vrata nakon dodavanja raspoloženog Maglice i to je bila najbolja prigoda u drugom poluvremenu za zgoditak na obje strane (nešto slično vidjeli smo na drugoj strani u 67. minuti, kada je Radonjić zakasnio na drugoj vratnici).

Dodajmo kako je trener Hajduka Igor Tudor isključen u 65. minuti nakon što je Maglica dobio žuti karton zbog prigovora te je ostatak utakmice odgledao s tribine.