Velika pobjeda Istre

Istra 1961 i Zadar gurnuli Inter i Zagreb prema drugoj ligi!

U prvim utakmicama 28. kola 1. HNL-a Istra 1961 slavila je kod Intera, dok su Zagreb i Zadar podijelili bodove.

Pet kola do kraja prvenstva Istra 1961 i Zadar stigli su do vrijednih bodova. Puljani su pobijedili Inter s 2:0 u Zaprešiću, dok su Zagreb i Zadar odigrali 1:1. Važni su to bodovi za ova dva kluba u borbi za ostanak u ligi koja će sljedeće godine brojati 10 klubova.

U Zaprešiću su se domaći igrači propisno ispromašivali što su golovima u samo dvije minute kaznili Sandi Križan u 72. i Hrvoje MIlić u 73. minuti. Bio je to šok na šok, od kojeg se domaćini nisu oporavili.

Zanimljivo, Inter nije pobijedio od 17. studenog prošle godine. Posljednju pobjedu ostvario je baš u Zaprešiću protiv Istre (2:0)

Istra 1961 ovom je velikom pobjedom pred izravnim konkurentom na jedan dan preskočila Osijek i Slaven i sada je šesta s utakmicom više, dok je Zadar važnim bodom učvrstio devetu poziciju, posljednju koja garantira ostanak u ligi.

Inter i Zagreb ostali su tako na 23 boda koja ih drže na samom začelju 1. Hrvatske nogometne lige...