Bježe od začelja

Inter tukao Istru i uplovio u mirne vode

U prvoj utakmici 16. kola HNL-a Inter je u Zaprešiću svladao Istru 1961 s 2:0.

U prvoj utakmici 16. kola HNL-a Inter je u Zaprešiću svladao Istru 1961 s 2:0 i izjednačio se njom po broju bodova, ali Zaprešićani su sada na osmom mjestu zbog gol-razlike (20:20 naspram 14:17).

U slavljeničkoj atmosferi zbog oslobađanja generala Gotovine i Markača domaćini su se bolje snašli na teškom terenu.

Početnu inicijativu naplatili su u 18. minuti kada je Mirko Kramarić izvrsnim udarcem s 20-ak metara iskosa s lijeve strane matirao Andreja Prskala.

Do kraja prvog dijela Inter je imao više konkretnijih prigoda za pogodak, ali to nisu znali kapitalizirati.

U nastavku se utakmica razvodnila, tempo je pao, a svaku nadu Puljanima je ubio Josip Milardović, finim šutom nakon asistencije Šarića, poslije kojeg se Istra nije uspjela oporaviti.

Subotnji program donosi utakmice Cibalia - Split, Dinamo - Zadar, Slaven Belupo - Zagreb te Hajduk - Lokomotiva, dok će kolo u nedjelju na Kantridi zaključiti Rijeka i Osijek.