Uvjerljivi domaćini

Inter bolji od Šibenika, Zagreb minimalno svladao Lučko

U preostale dvije utakmice 4. kola 1. HNL koje su odigrane u petak, slavili su domaćini.

Nogometaši Zagreba upisali su i drugu pobjedu u novoj sezoni. Pred domaćim navijačima u Kranjčevićevoj, 'Pjesnici' su s minimalnih 1:0 slavili protiv 'friškog' prvoligaša Lučkog, koji tako ni u četvrtom pokušaju nije uspio doći do premijerne pobjede u elitnom društvu. Strijelac pobjedničkog pogotka za domaćine pred oko 500-njak navijača bio je Sven Dedić u 47. minuti.

U drugom dvoboju u Zaprešiću, Inter je s 2:0 pobijedio Šibenik. Momčad Ilije Lončarevića povela je 1:0 preko Ante Budimira u 23. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Mislav Oršić u 57. minuti. Ovo je bila druga pobjeda zaprešićkog sastava u ovoj sezoni, a za Šibenčane već treći poraz.

Četvrto kolo HNL-a u subotu igraju Istra-Hajduk, Zadar-Lokomotiva, Rijeka-Varaždin i Cibalia-Slaven Belupo. U nedjelju će 4. kolo zaključiti Split i Osijek.