Ima li netko tko može svladati Kelavu? 'Jurim nove rekorde'

Vratar Dinama Ivan Kelava u zadnje 1164 minute primio je samo jedan pogodak u Prvoj HNL...

Dinamo je protiv Zagreba treći put ovog proljeća pobijedio sa 1:0, a vratar Dinama Ivan Kelava produžio je niz bez primljenog gola na 475 minuta. Treba napomenuti da je u jesenskom dijelu sezone već srušio deset godina star rekord Dragana Stojkića u Prvoj HNL sa 688 minuta bez primljenog pogotka, što je četiri minute više od Stojkića.

U zadnje 1164 minute igre u HNL-u Kelava je primio tek jedan pogodak. Svladao ga je napadač Varteksa Filip Škvorc u prosincu prošle godine. Osim toga, Kelava je u jesenskom dijelu sezone srušio i 35 godina star rekord "modre" legende Željka Stinčića.

Bez pogotka 1009 minuta

Računajući sva natjecanja Kelava nije primio pogodak 1009 minuta, sve dok ga na El Madrigalu nije svladao napadač Villarreala Rossi, dok je Stinčić došao do brojke od 749 minuta.

"Uz pomoć suigrača pokušat ću postaviti nove rekorde", poručuje Kelava. Do kraja prvenstva ostalo je još sedam kola i sasvim je moguće da Kelava ponovno poruši rekorde, ovaj put svoje. Kelava nije bio bez posla na utakmicu sa Zagrebom. U dva je navrata odlično reagirao u situacijama "oči u oči" sa Besartom Abdurahimijem.

Vratar Dinama kaže da treba zaboraviti na umjetnički dojam u utakmici sa Zagrebom. Ističe da je jedino bitna pobjeda s kojom je Dinamo praktički riješio pitanje prvaka Hrvatske.

"'Sigurno da je reprezentativna stanka ostavila malo traga na nas, nismo bili kompletni, a neki su se igrači dodatno i ozlijedili. Sve u svemu, ostvarili smo važnu prvenstvenu pobjedu'', konstatira Kelava koji u posljednje vrijeme na treninzima dosta radi na kvalitetnijem ispucavanju lopte u polje. Čini se da se upornost isplatila, jer je u posljednje vrijeme taj segment igre dosta popravio.

Badelj: Ovu prednost ne smijemo ispustiti!

Milanu Badelju žao je što "modri" nisu postigli još koji pogodak protiv Zagreba. Šansi su imali, no napadači opet nisu bili u formi.

"Zagreb je bio dobar protivnik, pa moramo biti sretni što je završilo 1:0. Svakako trebamo biti zadovoljni i činjenicom da smo učvrstili svoju poziciju. Naravno, nije još gotovo, ali imamo ogromnu bodovnu prednost pred Hajdukom i ne smijemo to ispustiti", poručio je Dinamov reprezentativac.