Teška pobjeda

Festival promašaja: Šimunić i Halilović spasili napadače Dinama!

Dinamo je u Kranjčevićevoj golom Josipa Šimunića pobijedio Hrvatski dragovoljac 1:0 u 23. kolu Prve HNL…

Dinamo je pred 2000 gledatelja u Kranjčevićevoj slavio protiv Hrvatskog dragovoljca golom Josipa Šimunića u 63. minuti.

Nakon serije promašaja Dinamovih napadača, ponajviše Soudanija, kapetan „modrih“ uzeo je stvar u svoje ruke i nakon centaršuta Alena Halilovića s desne strane, glavom je matirao vratara Dragovoljca Ćovića.

„Modri“ su ovom pobjedom povećali prednost u odnosu na prvog pratitelja Hajduka na osam bodova i suvereno koračaju prema devetom uzastopnom naslovu prvaka Hrvatske. Hrvatski dragovoljac ostao je na začelju sa samo deset osvojenih bodova.

U subotu igraju Slaven Belupo - Istra 1961 i Lokomotiva - Hajduk, a u nedjelju Split - Zadar i Rijeka - Osijek.

REZULTATI 23. KOLA:
Petak:
Hrvatski dragovoljac - Dinamo 0-1 (Šimunić 63)

Tijek utakmice: Hrvatski dragovoljac - Dinamo 0:1

90' Kraj utakmice.

67' Dobra akcija Dinama. Fernandes je proigrao Halilovića pred golom HD-a, a ovaj  se umjesto udarca odlučio na pas prema Čopu, no obrana domaćih je na mjestu.

66' Pamić je ušao umjesto Cleytona.

63' GOOOOL!!! Šimunić je pogodio glavom nakon centaršuta Alena Halilovića.

55' Halilović je sjajno ostavio loptu Brozoviću koji topovski puca s nekih 18 metara, ali pogađa nekog od igrača HD-a. Brozović traži igranje rukom, no sudac pušta da se igra dalje.

53' Fernandes je pucao u donji lijevi kut s ruba šesnaesterca, ali vratar HD-a je na mjestu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Pinto i Soudani su ostali u svlačionici, a ušli su Brozović i Halilović.

45' Kraj prvog poluvremena.

39' Velika šansa za Dinamo. Soudani je pogodio vratnicu udarcem glavom s vrha peterca. Asistent je bio Lima koji je odlično centrirao s lijeve strane.

19' Šansa za Dinamo. Lima je centrirao, Soudani puca glavom preko grede.

15' Dinamo ima znatno veći posjed lopte, "modri" konstantno napadaju. ali nema izglednijih šansi.

2' Šansa za Dinamo. Leko je pucao s ruba kaznenog prostora, Ćović odlično brani.

1' Utakmica je počela. U Kranjčevićevoj se okupilo oko 2000 gledatelja.

Sastavi:

Hrvatski dragovoljac: Ćović - Meglaj, Komorski, Mrčela, Mršić - Živković, Lesjak - Doležal, Rašić, Jajčinović - Sivonjić

Dinamo: Ježina - Pinto, Addy, Šimunić, Lima - Leko, Antolić, Cleyton - Soudani, Fernandes, Čop