HNL: Velika pobjeda Splita u Zagrebu, pad Šibenika

Odigrane su četiri utakmice 7. kola 1. HNL...

Nogometaši Splita uoči sezone kao glavni cilj naveli su ostanak u prvoj ligi. No, nakon još jednog uspjeha, ovaj put pobjede protiv Zagreba Splićani ozbiljno ističu kandidaturu u borbi za Europu. Split je slavio u Kranjčevićevoj 2:0 pogocima Šimića u 55. minuti te Vitaića u 69. Pobjedom su se Splićani izjednačili na ljestvici sa Zagrebom, oba kluba imaju 13 bodova i dijele četvrto mjesto.

Lokomotiva je na krilima sjajno Nina Bule slavila kod kuće protiv Zadra 3:2. Bule je zabio prva dva gola na utakmici, a Šimić je u 70. minuti povisio na 3:0. Do kraja su Zadrani smanjili na 3:2 preko Santinija i Mršića. Karlovac je pogocima Jerneića i Batarela svladao Hrvatski dragovoljac 2:0 i tako zacementirao goste na posljednjem mjestu ljestvice. Šibenik je doživio novi poraz, Osijek ih je svladao kod kuće 3:1. Nastavi li ovako, Šibeniku se ne piše dobro, s 3 boda je na 14. mjestu ljestvice.