Istra rano povela, ali...

Dinamo u Puli podebljao prednost: Preokret u režiji Čopa!

Dinamo je u zaostaloj utakmici 17. kola HNL-a u Puli pobijedio Istru 1961.

Istra - Dinamo 1:3, rezultat je dvoboja na Aldo Drosini. U prvoj službenoj utakmici drugog dijela sezone Dinamo je kao gost svladao Puljane, pobjegavši Rijeci i Hajduku na osam bodova uoči 21. kola koje počinje u petak dvobojem Lokomotive i Slaven Belupa.

Ova utakmica trebala se igrati u studenom, ali je tada odgođena vremenskih neprilika. Travnjak je sada bio tek neznatno bolji, ali ipak se dalo igrati, posebno u prvom dijelu. Od prvog zvižduka osječkog suca Domagoja Ljubičića Dinamo se postavio vrlo visoko, a Istra 'parkirala autobus' ispred svog šesnaesterca uz orijentaciju na kontre. Iz jedne takve dosuđen je prekršaj u 12. minuti, a topovskim udarcem Slavko Blagojević je zabio za 1:0, pogodivši kut Sandomierskog.

Vodstvo domaćih trajalo je 10 minuta, kada je Dinamo uz dosta sreće izjednačio. Centrirao je Beqiraj, glavom pucao Čop i pogodio Budicina, od kojeg se lopta odbija ravno na glavu Soudanija, što ovaj koristi i poentira u suprotni kut nemoćnog Ježine.

Smjer zbivanja na terenu ostao je isti, Dinamo je dominirao, a sve do sredine drugog dijela Istra je odolijevala, da bi onda krahirala unutar šest minuta.

Dva pogotka postigao je Duje Čop, prvo u 69. minuti nakon odličnog proigravanja Cleytona kada je iz okreta matirao Ježinu, a onda i u 75. iz neposredne blizine nakon što mu je Soudani spustio Lekin centaršut.