Sjajni Obilinović

HNL: Split zadržao priključak s Dinamom i Hajdukom, drama u Osijeku

U pet subotnjih utakmica 12. kola Prve hrvatske nogometne lige Split, Zadar i Slaven Belupo slavili su kod kuće, Osijek i Varaždin odigrali su neodlučeno, a Lokomotiva je pobijedila u gradu na četiri rijeke…

Karlovac je poražen od Lokomotive s 1-0. Utakmica je odigrana na stadionu Branko Čavlović pred 500 gledatelja, a jedini pogodak na utakmici zabio je Filip Škovrc u 44. minuti.

Nogometaši Splita nastavili su s odličnim igrama. U novom prvenstvenom dvoboju pobijedili su Istru 1961 s 3-1 i tako zadržali priključak za vodećima Dinamom i Hajdukom. Na stadionu u Parku mladeži domaćin je slavio na krilima dvostrukog strijelca Obilinovića, a među strijelce se upisao i Rebić. Pogodak za goste iz Pule zabio je Mijaljević u 75 minuti, kada je domaćin vodio 1-0.

Cibalija je na svom stadionu pokraj Bosuta bila bolja od Zadra. 'Nebesko-plavi' slavili su s 2-0 pred 800 gledatelja, a strijelci za domaćina bili su Kresinger i Bartolović. Identičnim rezultatom kao i 'Lokosi' do nova tri boda stigli su igrači Slaven Belupa. Na Gradskom stadionu u Koprivnici jedini pogodak zabio je Brezovec već u trećoj minuti utakmice.

Najzanimljiviji dvoboj, barem po pogocima, odigrali su nogometaši Osijeka i Varaždina koji su remizirali 2-2. Poveli su gosti sjajnim golom Golubara, na 1-1 poravnao je Ljubojević, Varaždin je ponovno u vodstvo doveo Antolek, da bi Babić u drugoj minuti sudačke nadoknade realizirao jedanaesterac i donio remi Osijeku.