HNL: Rijeka novim trijumfom izbila na vrh!

Rijeka je u 6. kolu HNL-a pobijedila Slaven i izbila na vrh HNL-a...

Gračanova Rijeka igra fantastično ove sezone. U prvih šest kola ne zna za poraz te ima samo jedan remi uz pet pobjeda. Protiv Slaven Belupa Riječani su bili na velikim iskušenjima, no uspjeli su prebroditi nalet gostiju na Kantridi i zabilježiti nova tri boda.

Po teškom terenu natopljenom kišom Rijeka je odlično igrala u prvom poluvremenu te apsolutno dominirala terenom. U 32. minuti sjajnim poluvolejom Hrvoje Štrok doveo je Gračanovu momčad u vodstvo i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Na početku drugog dijela Rijeka je izborila penal, no Rodić ga je obranio Đaloviću. Uslijedila je kazna. U 58. minuti Delić je krasno zabio i činilo se da slijedi preokret, no zatim se razbranio riječki golman Lisjak. Skinuo je par zicera da bi u 80. minuti Rijeka dočekala novu gol šansu koju je nakon kornera Kreilach pretvorio u pobjednički pogodak.

Rijeka je tako barem do sutra ostala sama na vrhu HNL-a sa 16 bodova, jer Zagreb je izgubio na gostovanju kod Zadra, a Hajduk nije još igrao.

Od ostalih dvoboja 6. kola valja izdvojiti visoku pobjedu Intera nad Lokomotivom 5-0 u utakmici u kojoj su gostima isključena čak tri igrača. Šibenik je tek remizirao doma sa Istrom, a do lijepe pobjede stigao je Varaždin protiv Karlovca.

U nedjelju igraju Split i Hajduk te Dinamo i Cibalia.

HNL, 6. kolo:

Šibenik - Istra 2:2 (Alispahić 2, Bačelić-Grgić 33 / Pauletić 17, Anđelković 24)

Inter - Lokomotiva 5:0 (Oršić 17, Hrnčević 68, Bosec 80, Palić 81, 86)

Zadar - Zagreb 2:1 (Šare 13, Bilaver 34 / Sukaj 81)

Varaždin - Karlovac 1:0 (Brezovec 67)

Rijeka - Slaven B. 2:1 (Štrok 32, Kreilach 80 / Delić 58)